Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
17.05.2019
Конкуренція на ринку автогазу: поточний стан та перспективи розвитку

З такою темою виступив державний уповноважений Антимонопольного комітету України Валерій Полюхович у рамках форуму «Congress ULPGA 2019», організованому Українською Асоціацією скрапленого газу ULPGA 16 травня 2019 року.

У своїй доповіді Валерій Полюхович окреслив основні напрями діяльності відомства на ринках автогазу. Зазначив підходи АМКУ до виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Застеріг учасників ринку утриматись від антиконкурентних практик чи будь-яких інших дій, які можуть мати негативний вплив на конкурентне середовище.

Особливу увагу державний уповноважений приділив проблемним питанням, наявність яких стримує розвиток конкуренції на ринках автогазу, та можливим шляхам їх вирішення. Водночас підвищенню ступеня прозорості ринку, інтенсифікації конкуренції та посиленню енергетичної безпеки держави сприятиме вжиття заходів із диверсифікації джерел поставок автогазу, розвиток біржової торгівлі, прийняття Технічного регламенту на скраплений газ та запровадження системи контролю його якості, створення мінімальних запасів нафтопродуктів на прозорих та недискримінаційних засадах.

 «Наразі ринок скрапленого газу функціонує у складних умовах. Ресурсне наповнення ринку та цінова ситуація на ньому безумовно залежать від стабільності імпортних поставок автогазу. За такої умови не виключений вплив і суб’єктивних чинників на ціноутворення, зокрема, внаслідок можливої координації конкурентної поведінки між учасниками ринку. Саме тому ринки скрапленого газу знаходяться під пильною увагою органів Комітету», - зазначив Валерій Полюхович.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України