Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
18.04.2019
Державна допомога: навчальний курс від фахівців АМКУ та європейських експертів у Львові

Описание: Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM96image002.jpg16-17 квітня 2019 року у Львові відбувся навчальний курс «Система державної допомоги в Україні», що проводиться Антимонопольним комітетом України (АМКУ) та Проектом технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR, Проект). У рамках заходу представники міських рад та обласних державних адміністрацій Львівської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської, Рівненської областей дізнавались про європейські підходи стосовно правил надання державної допомоги, а також принципи реформування цього напрямку, що відбувається з 2017 року.

Дводенний курс, підготовлений фахівцями АМКУ та SESAR минулого року, охоплює основні теми, пов’язанні з виконанням вимог Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» та відповідних нормативно-правових актів. Учасники курсу опановують базові знання про державну допомогу, її форми, процедури надання та оцінки, а також щодо вимог до повідомлень про програми державної допомоги, які мають направлятися до Антимонопольного комітету України.

Описание: Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM525image004.jpg«Реформа державної допомоги – важливий процес для інтеграції України в європейські ринки. Головне завдання такого процесу – витрачати бюджетні гроші ефективніше, не заважати конкуренції, а спонукати її, базуючись на інтересах усіх українців, – зазначив Штефан Сабау, керівник експертної групи Проекту з Румунії. – Запропонований курс дозволяє значно спростити та пришвидшити впровадження нової системи державної допомоги в Україні, а в результаті збільшити підтримку регіонів, розвиток малого та середнього бізнесу, стимулювання інновацій та «зеленої» енергетики».

Слухачі мали змогу детально ознайомитись з положеннями Угоди про Асоціацію, укладеної між Україною та ЄС у сфері державної допомоги, зокрема із зобов'язаннями, що випливають із застосування положень цієї Угоди в наданні підтримки українській економіці, а також отримати загальне уявлення про найважливіші характеристики системи контролю державної допомоги ЄС.

Особливу увагу на курсі приділено процедурам державної допомоги, включаючи зобов'язання надавачів державної допомоги повідомляти про її надання АМКУ — органу моніторингу і контролю державної допомоги в Україні, а також порядку повернення незаконної допомоги та повноваженням  АМКУ щодо контролю та моніторингу державної допомоги.

Навчальний курс з державної допомоги — довготривалий проект АМКУ, який має на меті спростити перехід на нову систему державної допомоги в Україні та познайомити з її особливостями якомога більше зацікавлених осіб. В 2018 році такий курс пройшов у Києві та Чернівцях, а цього року вже відбувся в Харкові та Дніпрі. Після Львову курс буде проведено 30-31 травня в Одесі.

Інформаційна довідка

Протягом 2018 року (перший повний календарний рік застосування Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання») до АМКУ загалом було надіслано 916 повідомлень, серед яких 860 – про нову державну допомогу, а 56 – про програми підтримки, які вже існували на момент початку дії нового закону.

За цей період АМКУ прийнято 2 рішення щодо Волинської (сума підтримки/держдопомоги, якої стосувалося рішення: 19 248 200 грн.), 4 рішення щодо Закарпатської області (рішення стосувалися надання податкових пільг без зазначення сум), 3 рішення щодо Львівської області (сума підтримки/держдопомоги, якої стосувалося рішення:  21 560 890 грн.), 6 рішень щодо Рівненської області (сума підтримки/держдопомоги, якої стосувалося рішення: 149 172 850 грн.) та 5 рішень щодо Тернопільської області (сума підтримки/держдопомоги, якої стосувалося рішення: 630 407 900 грн.).

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України