Головна » Законодавство » Регуляторна діяльність » Оприлюднення регуляторних актів
10.04.2019
Оприлюднюється проект регуляторного акту: Проект розпорядження Антимонопольного комітету України "Про затвердження Положення про порядок вилучення, обліку, зберігання та повернення доказів та накладення арешту"

Проект розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження Положення про порядок вилучення, обліку, зберігання та повернення доказів та накладення арешту» (далі – проект розпорядження) розроблений на підставі пункту 7 частини 1 статті 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» та положень статті 44 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Доцільність розробки та прийняття проекту розпорядження обґрунтовується тим, що, не зважаючи на наявність зазначених вище взаємодоповнюючих законодавчих положень, якими встановлений загальний порядок вилучення доказів та накладення арешту Антимонопольним комітетом України (даліКомітет), чіткий механізм врегулювання процедури вилучення доказів та накладення арештів Комітетом наразі відсутній, тобто чинним законодавством не регламентований, що призводить до ускладнення реалізації повною мірою повноважень Комітету при розгляді справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у тому числі про захист від недобросовісної конкуренції.

Відтак, метою державного регулювання та прийняття проекту розпорядження є встановлення єдиного, деталізованого порядку вилучення, обліку, зберігання, повернення доказів та накладення арешту Комітетом під час розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у тому числі про захист від недобросовісної конкуренції, а також підвищення якості розслідувань та результативності розгляду таких справ.

Окрім цього, прийняття акта сприятиме реалізації Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 року №275-р, в частині посилення політики розвитку конкуренції та пункту 35 Плану пріоритетних дій Уряду на 2019 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1106-р, в частині забезпечення захисту економічної конкуренції у підприємницькій діяльності.

Потреба у додаткових витратах для впровадження запропонованого регуляторного акта відсутня.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови просимо надсилати протягом одного місяця з дня його оприлюднення у письмовому та/або електронному вигляді за вказаними адресами:

Антимонопольний комітет України: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, e-mail: tronits@amcu.gov.ua або garkusha@amcu.gov.ua.

Державна регуляторна служба України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України