Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
07.12.2018
АМКУ оштрафував за зловживання деклараційним патентом на корисну модель

06 грудня 2018 року Антимонопольним комітетом України прийнято рішення у справі № 126-26.13/113-13 про порушення ПрАТ «Електромотор» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Комітетом встановлено, що ПрАТ «Електромотор» згідно з вимогами Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» зареєструвало під свою відповідальність деклараційний патент на корисну модель «Подрібнювач» № 8732 від 15.08.2005, яка, як було встановлено судом, була непатентоздатною, оскільки вироблялася відповідно до наявного рівня техніки (тобто не відповідала такій умові патентоздатності, як новизна).

На підставі цього патенту ПрАТ «Електромотор» подало до митних органів заяву про заборону митного оформлення кормоподрібнювачів виробництва КНР, які імпортував в Україну конкурент, як таких, що є копіями кормоподрібнювачів виробництва ПрАТ «Електромотор», тим самим створивши перешкоди для митного оформлення і ввезення конкурентом на територію України аналогічних, але дешевших товарів.

Неправомірність дій ПрАТ «Електромотор» з одержання патенту та використання патенту, яке обмежувало господарську діяльність ТОВ «Укрферротрейд» із розпорядження відповідними кормоподрібнювачами на території України, було підтверджено постановою Київського апеляційного господарського суду від 10.07.2013 у справі № 5011-58/15304-2012, яка набрала законної сили і яка підтримана постановою Вищого господарського суду України від 13.09.2013. Зокрема, деклараційний патент № 8732 було визнано недійсним повністю з дати публікації відомостей про його видачу через невідповідність умовам патентоздатності.

Незважаючи на це рішення суду, ПрАТ «Електромотор», діючи недобросовісно, вжило заходів із продовження строку реєстрації корисної моделі у митному реєстрі, тим самим продовживши дію заборони на митне оформлення товарів конкурентів, що також є порушенням вимог частини сьомої ст. 398 Митного Кодексу України щодо обов’язку правовласника повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, про припинення чинності чи визнання недійсним права інтелектуальної власності.

За результатами розгляду Комітетом справи № 126-26.13/113-13 такі дії ПАТ «Електромотор» визнано недобросовісною конкуренцією у вигляді досягнення неправомірних переваг у конкуренції стосовно іншого суб'єкта господарювання шляхом порушення чинного законодавства, яке підтверджено рішенням органу державної влади, наділеного відповідною компетенцією, що є порушенням статті 15 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

На порушника накладено штраф у розмірі 1 052 000 грн.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України