Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
23.11.2018
Тимчасовою адміністративною колегією АМКУ було накладено штраф на ПАТ "ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО" за зловживання монопольним становищем

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України розглянула справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ПАТ «Запоріжжяобленерго», розпочату розпорядженням адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

ПАТ «Запоріжжяобленерго» не погоджувало повідомлення на заявлений обсяг купівлі електричної енергії на ОРЕ постачальнику електричної енергії за нерегульованим тарифом (ПНТ).

Зазначене призвело до неможливості ПНТ закуповувати електричну енергію на ОРЕ та постачати її своєму споживачу. Як наслідок, постачальник електричної енергії фактично був усунутий з ринку, а його споживач, як те передбачено діючим законодавством, автоматично перейшов до споживання електроенергії від обленерго.

Такими діями ПАТ «Запоріжжяобленерго» не тільки усунуло з ринку свого конкурента, але і позбавило одного із найбільших споживачів електроенергії України (ПАТ «Запоріжсталь») права на вільний вибір постачальника електроенергії, як те передбачено чинним законодавством.

Водночас таке порушення ПАТ «Запоріжжяобленерго» було вчинено не вперше. Вказані дії були визнані тимчасовою адміністративною колегією порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем та накладено штраф на загальну суму 14 млн 900 тис. грн. (чотирнадцять мільйонів дев’ятсот тисяч гривень).

Під час визначення розміру штрафу Тимчасовою адміністративною колегією АМКУ було враховано критичний рівень неплатоспроможності, фінансової нестабільності та потенційного банкрутства підприємства.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України