Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
15.11.2018
АМКУ надав МОН рекомендації

Сьогодні, 15 листопада 2018 року на засіданні Антимонопольного комітету України було схвалено рекомендації Міністерству освіти і науки України про вжиття заходів, спрямованих на розвиток конкуренції під час підготовки та підписання Меморандумів про співробітництво з суб’єктами господарювання для співпраці з перевірки текстів на наявність академічного плагіату, а саме:

1. Розробити та прийняти нормативно-правовий акт, яким визначити прозорі та проконкурентні умови відбору суб’єктів господарювання для співпраці з перевірки текстів на наявність академічного плагіату.

2. Переглянути положення укладених меморандумів про співпрацю щодо впровадження досвіду в сфері академічної доброчесності з врахуванням позиції, викладеної у мотивувальній частині рекомендацій.

Про результати розгляду цих рекомендацій повідомити Антимонопольний комітет України у 30-денний строк з дня їх отримання.

Рекомендації було надано у зв’язку з тим, що окремі положення вже укладених Меморандумів можуть обмежувати заклади вищої освіти у вільному встановленні умов Меморандуму та можуть надавати переваги суб’єктам господарювання, які вже підписали Меморандуми про співробітництво, порівняно з іншими суб’єктами – конкурентами.

До того ж, відсутність нормативно-правового акта, яким було б закріплено прозорі та проконкурентні умови відбору суб’єктів господарювання для підписання меморандумів про співпрацю з перевірки текстів на наявність академічного плагіату, зокрема, з визначеними критеріями/вимогами до таких суб’єктів, основними умовами договорів, у тому числі щодо платності послуг, може створювати нерівні умови доступу суб’єктів до такої співпраці. 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України