Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
14.11.2018
АМКУ визнано ДП "Артемсіль" монополістом та оштрафовано

13 листопада 2018 року Антимонопольним комітетом України прийнято рішення у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ДП «Артемсіль».

Визнано, що з січня 2015 року по березень 2017 року (включно) ДП «Артемсіль» займало монопольне (домінуюче) становище на ринках первинної реалізації солі для промислової переробки та солі кухонної.

За результатами розгляду справи встановлено, що протягом 2015 – 2016 років ДП «Артемсіль» застосовувало різні ціни для покупців за договорами купівлі-продажу і дилерів за дилерськими контрактами. Частина дилерів систематично не виконувала дилерські зобов’язання і фактично виконувала обсяг обов’язків, рівнозначний із покупцями за договорами купівлі-продажу, але тим не менше отримувала п’ятивідсоткову знижку.

Також ДП «Артемсіль» безпідставно не укладало договори купівлі-продажу солі з потенційними замовниками та дилерські контракти з потенційними дилерами.

Вказані дії ДП «Артемсіль» визнано зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринках первинної реалізації солі для промислової переробки та солі кухонної шляхом:

застосування різних цін до рівнозначних угод із суб’єктами господарювання без об’єктивно виправданих на те причин (пункт 2 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»), а також

створення для покупців перешкод доступу на ринок (пункт 7 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).

За вказані порушення на ДП «Артемсіль» накладено штраф у сукупному розмірі 13 373 052 грн.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України