Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
19.10.2018
Валерій Полюхович взяв участь у дискусії про зростання цін на пальне

Державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович взяв участь у дискусії «Ціна на пальне: за що ми платимо?», організованої Українським кризовим медіа-центром 18 жовтня цього року.

У своїй доповіді Валерій Полюхович зазначив, що вітчизняні ринки світлих нафтопродуктів є імпортозалежними, характеризуються присутністю на них значної кількості гравців та відсутністю державного регулювання цін на пальне.

Водночас, роздрібні ціни реалізації пального через мережу стаціонарних АЗС характеризуються високою волатильністю, що вимагає від Антимонопольного комітету швидкої оцінки дій операторів ринку на предмет їх відповідності вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.

«Дійсно, у період з початку вересня спостерігається тенденція щодо підвищення роздрібних цін на бензини та дизельне паливо. При цьому, Європейські біржові котирування на нафту та нафтопродукти за цей період також засвідчили тенденцію до зростання. З іншого боку, не виключений вплив суб’єктивних факторів на формування оптових та роздрібних цін на моторні бензини та дизельне паливо, що може свідчити про наявність в діях учасників ринку ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції», - зазначив Валерій Полюхович.

Практика Комітету свідчить про те, що найбільш поширеним видом порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринках роздрібної торгівлі нафтопродуктами через мережу стаціонарних АЗС, є вчинення учасниками цих ринків антиконкурентних узгоджених дій у вигляді схожих дій, які полягають у встановленні та підтриманні на інформаційних табло стаціонарних АЗС роздрібних цін на пальне на однаковому рівні без об’єктивно виправданих на те причин.

«У звязку із встановленням на АЗС  «WOG» «ОККО» та «SOCAR» протягом 2017 року роздрібних цін на бензин марки А-95 та дизельне паливо на однаковому рівні, було розпочато відповідне розслідування. Наразі Комітетом завершується збір та аналіз доказів у вказаній справі та здійснюється підготовка подання з попередніми висновками. За результатами розгляду справи Комітетом буде прийнято відповідне рішення», - зазначив Валерій Полюхович.

Трансляція дискусії за посиланням.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України