Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
11.10.2018
АМКУ долучився до вирішення проблем у сфері теплопостачання

11 жовтня 2018 року в Антимонопольному комітеті України відбулось обговорення щодо необхідних кроків із боку держави та учасників ринку для вирішення проблем ЖКГ, зокрема, у сфері теплопостачання, в рамках заходу «Теплопостачання в Україні. Що має знати споживач».

Описание: Описание: C:\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM982image002.jpgРинки теплопостачання є соціально важливими та в переважній більшості перебувають у стані природньої монополії. Однак не завжди наявність тільки монопольного становища є підставою для правозастосування зі сторони Комітету. У більшості випадків питання, з якими звертаються споживачі, стосуються ліцензійних умов діяльності, якості надання послуг.

Зокрема, на зазначеному заході Комітетом було запропоновано наступні кроки вирішення таких питань:

1.         Створення типових договорів про надання комунальних послуг;

2.         Визначення механізму обчислення та сплати за послуги опалення місць загального користування.

3.         Порядок нарахування абонентської плати за надання послуг із теплопостачання, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами.

«За результатом аналізу ситуації та проблематики, що виникає на ринках теплопостачання, вбачається, що здебільшого першопричиною є недосконале регулювання. Багато питань, які повинні бути врегульовані нормативними актами, так і залишаються невирішеними. Деякі з нормативних актів взагалі не розроблені, а ті, що є, – не завжди вирішують питання на користь споживачів. Зазначене створює передумови для учасників ринку до зловживань монопольним становищем», – зазначив Голова Комітету Юрій Терентьєв.

Описание: Описание: C:\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM620image004.jpg«Комітет не стоїть осторонь тих проблем, які піднімають споживачі у своїх зверненнях. Так, Комітетом в 2016 році був підписаний Меморандум з НКРЕКП, у тому числі і щодо співпраці на ринках житлово-комунальних послуг, та ініційовано підписання Меморандуму про співпрацю з Держпродспоживслужбою. Комітет, зі свого боку, намагається закласти проконкурентні норми у підзаконні акти та інші нормативні документи, що регулюють діяльність на ринках ЖКГ, а також норми, які направлені на захист прав споживачів», – додає Перший заступник Голови Комітету Марія Ніжнік.

За результатами заходу Антимонопольний комітет України направить свої пропозиції до усіх органів влади, у сфері відповідальності яких знаходиться ЖКГ, з метою врегулювання зазначених питань та упередження виникнення проблем у майбутньому.

Одночасно зазначаємо, що Антимонопольний комітет України відкритий до співпраці з усіма зацікавленими сторонами з метою покращення регулювання на ринках теплопостачання та у сфері житлово-комунальних послуг у цілому.

З текстом презентації можна ознайомитися тут.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України