Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
04.10.2018
АМКУ закрив провадження у справі

Антимонопольний комітет України, розглянувши матеріали справи за ознаками вчинення ПрАТ «ВФ Україна» та ПрАТ «Київстар» (Оператори) порушень, передбачених пунктом 2 статті 50 та пунктом 2 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», закрив провадження у справі.

Товарними межами ринку, на якому здійснюють діяльність Оператори, визначено послуги рухомого (мобільного) зв’язку у складі тарифних планів. Географічними межами ринку, на якому здійснюють діяльність Оператори, визначено територію України. Часовими межами ринку, згідно З заявою ТОВ «лайфселл», визначено період дослідження з 01 січня 2012 року по 30 червня 2015 року.

З’ясовано, що частки ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна» перевищують 35 %, проте одноосібне монопольне (домінуюче) становище ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна» не визначається, оскільки на ринку діє, як мінімум, один конкурент із близькою за розміром часткою на ринку, який здатний суттєво обмежувати дії ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна». Сукупна частка Операторів станом на кінець І півріччя 2015 року складає не менше ніж 84 %, що свідчить про наявність структурних ознак монопольного (домінуючого) становища Операторів на ринку послуг рухомого (мобільного) зв’язку.

Досліджено характеристики загальнодержавного ринку послуг рухомого (мобільного) зв’язку впродовж 2012-2015 років, якими були наступні: інтенсивний розвиток та впровадження інноваційних технологій, збільшення споживання послуг та доступність послуг для споживачів, збільшення капіталовкладень кожним із Операторів, включаючи ТОВ «лайфселл», в тому числі збільшення витрат на маркетинг, застосування Операторами диференційованих тарифних планів та спеціальних умов для абонентів, міграція суттєвої частини абонентів між операторами, наявність кількох SIM-карток у кінцевому обладнанні абонентів.

Такі характеристики є ознаками конкурентного ринку, конкуренція між Операторами є значною, постійною та тривалою. Крім того, як з’ясовано, сам заявник –ТОВ «лайфселл», здійснює суттєвий конкурентний тиск на діяльність Операторів на ринку. Вищенаведене не дозволяє Комітету визнати, що між Операторами не існує значної конкуренції та, відповідно, не дозволяє визнати Операторів такими, що займають монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг рухомого (мобільного) зв’язку.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України