Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
03.10.2018
АМКУ продовжується розгляд справи про концентрацію на ринках коксу та коксохімічної продукції

З метою запобігання монополізації товарних ринків України Антимонопольний комітет постійно здійснює контроль за концентраціями суб’єктів господарювання.

Наразі в Комітеті продовжується розгляд справи про концентрацію у вигляді придбання компанією «Private Limited Liability Company Metinvest B.V.» (м. Гаага, Нідерланди) (далікомпанія «Metinvest B.V.») акцій ПАТ «ЄВРАЗ Дніпродзержинський коксохімічний завод» (назву змінено на ПАТ «Дніпровський коксохімічний завод», даліПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод», або «ДКХЗ») (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл., Україна), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

Концентрація відбувається на ринках коксу та коксохімічної продукції.

Під час аналізу матеріалів справи Комітетом було виявлено, що ця концентрація може призвести до монополізації та суттєвого обмеження конкуренції на певних ринках коксохімічної продукції.

У зв’язку з цим відповідно до статті 31 Закону України «Про захист економічної конкуренції» заявники надали пропозиції стосовно зобов'язань, що готові взяти на себе задля усунення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію, які дозволять Комітету прийняти рішення про надання дозволу на концентрацію, такого змісту.

1. З метою пом’якшення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію на ринку пеку зобов’язати учасників концентрації протягом трьох років, починаючи з місяця наступного після здійснення концентрації:

За наявності попиту з боку суб’єктів господарювання, не пов’язаних відносинами контролю з учасниками концентрації на момент здійснення концентрації, забезпечити реалізацію пеку на користь таких суб’єктів господарювання в обсязі сукупно не менше 70% загального обсягу реалізації пеку виробництва «ДКХЗ» за ринковими цінами.

Під «попитом» у цьому пункті розуміється офіційна заявка (запит) на купівлю пеку, виражена, у тому числі, в офіційних листах та/або шляхом електронного листування.

2. З метою пом’якшення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію на ринку коксового горіху зобов’язати учасників концентрації протягом трьох років, починаючи з місяця наступного після здійснення концентрації:

За наявності попиту з боку суб’єктів господарювання, не пов’язаних відносинами контролю з учасниками концентрації на момент здійснення концентрації, забезпечити реалізацію коксового горіху на користь таких суб’єктів господарювання в обсязі сукупно не менше 50% загального обсягу реалізації коксового горіху виробництва «ДКХЗ» за ринковими цінами.

Під «попитом» у цьому пункті розуміється офіційна заявка (запит) на купівлю коксового горіху, виражена, у тому числі, в офіційних листах та/або шляхом електронного листування.

3. З метою пом’якшення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію на ринку коксового дріб’язку зобов’язати учасників концентрації протягом трьох років, починаючи з місяця наступного після здійснення концентрації:

За наявності попиту з боку суб’єктів господарювання, не пов’язаних відносинами контролю з учасниками концентрації на момент здійснення концентрації, забезпечити реалізацію коксового дріб’язку на користь таких суб’єктів господарювання в обсязі сукупно не менше 50% загального обсягу реалізації коксового дріб’язку виробництва «ДКХЗ» за ринковими цінами.

Під «попитом» у цьому пункті розуміється офіційна заявка (запит) на купівлю коксового дріб’язку, виражена, у тому числі, в офіційних листах та/або шляхом електронного листування.

4. З метою пом’якшення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію на ринку масла кам’яновугільного поглинального зобов’язати учасників концентрації протягом трьох років, починаючи з місяця наступного після здійснення концентрації:

4.1. За наявності попиту з боку суб’єктів господарювання, не пов’язаних відносинами контролю з учасниками концентрації на момент здійснення концентрації, забезпечити реалізацію масла кам’яновугільного поглинального на користь таких суб’єктів господарювання в обсязі сукупно не менше 50% загального обсягу реалізації масла кам’яновугільного поглинального виробництва «ДКХЗ» за ринковими цінами.

4.2. За відсутності попиту з боку суб’єктів господарювання, не пов’язаних відносинами контролю з учасниками концентрації на момент здійснення концентрації, забезпечити пропозицію масла кам’яновугільного поглинального в обсязі сукупно не менше 50% загального обсягу реалізації масла кам’яновугільного поглинального виробництва «ДКХЗ» за ринковими цінами суб’єктам господарювання, що придбавали вказаний товар у «ДКХЗ» протягом останнього року до моменту прийняття рішення АМКУ про надання дозволу на концентрацію.

Під «попитом» у цьому пункті розуміється офіційна заявка (запит) на купівлю масла кам’яновугільного поглинального, виражена, у тому числі, в офіційних листах та/або шляхом електронного листування.

Під «пропозицією» у цьому пункті розуміється офіційне звернення на продаж масла кам'яновугільного поглинального, виражене, у тому числі, в офіційних листах та/або шляхом електронного листування.

5. З метою належного інформування Антимонопольного комітету України про стан виконання зобов’язань для здійснення відповідного контролю, зобов’язати компанія «Metinvest B.V.» протягом трьох років, один раз на рік, але не пізніше 20 числа другого місяця календарного року, надавати Антимонопольному комітету України інформацію про:

5.1. обсяги постачання «ДКХЗ» пеку, коксового горіху, коксового дріб’язку та масла кам’яновугільного поглинального, що виробляється «ДКХЗ», із зазначенням споживачів, щодо кожного товару окремо та, у разі відсутності попиту згідно з пунктами 1 - З і підпунктом 4.1 пункту 4 цих зобов’язань - офіційні заявки (запити) на купівлю відповідних товарів, виражені, у тому числі, в офіційних листах та/або шляхом електронного листування.

5.2. обсяги пропозиції масла кам’яновугільного поглинального суб’єктам господарювання, не пов’язаним відносинами контролю з учасниками концентрації на момент здійснення концентрації, у разі відсутності з боку таких суб’єктів господарювання попиту згідно з підпунктом 4.2 пункту 4 цих зобов’язань.

З метою прискорення збирання даних щодо відгуків від інших учасників ринку просимо зацікавлених осіб надсилати до12 жовтня 2018 року інформацію, зауваження та пропозиції на електронну адресу: concentrations@amcu.gov.ua та поштою (Київ-35, вул. Митрополита Василя Липківського, 45).

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України