Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
14.09.2018
АМКУ надано дозвіл на концентрацію інтернет-супермаркету "Rozetka" і групи компаній "EVO"

13 вересня 2018 року на засіданні Антимонопольного комітету України прийнято рішення про надання дозволу на концентрацію інтернет-супермаркету «Rozetka» і групи компаній «EVO».

Рішенням Комітету надано дозвіл компанії «Temania Enterprises Ltd» (м. Лімасол, Кіпр) на придбання часток у статутному капіталі: ТОВ «Уапром» (м. Київ, Україна), ТОВ «Аукро Україна» (м. Київ, Україна),  ТОВ «Тіу.Ру» (м. Москва, РФ),  ТУП «Проект Ділбай» (м. Мінськ, Білорусь), ТОВ «Рекламне Агентство Сату.кз» (м. Алмати, Казахстан), що забезпечить їй перевищення 50 % голосів у вищих органах управління зазначених компаній.

У результаті зазначених концентрацій група «Rozetka», яка є одним із найбільших інтернет рітейлерів в Україні, оволодіє маркетплейсами Prom.ua, Bigl.ua, Shafa.ua, Crafta.ua, Kabanchik.net, Zakupki.prom.ua, Satu.kz , Deal.by.

У процесі розгляду справ Комітетом встановлено, що концентрація відбувається на ринку послуг просування товарів (робіт, послуг) у мережі інтернет через інтернет-платформи.

При цьому така діяльність групи «Rozetka» є лише її додатковою діяльністю та складає незначну частину доходів. Водночас діяльність об’єктів придбання зосереджена лише в форматі маркетплейсів.

При наданні дозволу на заявлені концентрації Комітетом було враховано, що ринок є відкритим для входу-виходу нових учасників, існує значна конкуренція з іноземними гравцями і обсяги реалізованих товарів як в Україну, так і з неї, постійно зростають. Це свідчить про те, що обмеження конкуренції на зазначеному ринку є малоймовірне. Антимонопольним комітетом зроблено висновки, що потужним конкурентом учасників концентрації після її здійснення залишиться онлайн-платформа olx.ua, що входить до холдингу Naspers, яка також розпочала роботу у форматі маркетплейса. За таких умов концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України