Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
31.08.2018
АМКУ розпочато розгляд справи за ознаками вчинення ПАТ "Вінницягаз", ПАТ "Івано-Франківськгаз", ПАТ "Дніпрогаз", ПАТ "Львівгаз", ПАТ "Харківміськгаз", ПАТ "Сумигаз", ПАТ "Чернігівгаз" та ПАТ "Чернівцігаз" порушення законодавства про захист економічної конкуренції

До Антимонопольного комітету України надійшли заяви від суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку реалізації лічильників природного газу для населення, щодо можливих ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях Операторів ГРМ.

За результатами розгляду зазначених заяв встановлено, що при проведенні тендерів на закупівлю лічильників природного газу для споживачів Оператори ГРМ надавали конкурентні переваги одним суб’єктам господарювання перед іншими. Разом з тим, Товариства відмовляли споживачам у встановленні лічильників природного газу виробництва одних суб’єктів господарювання, взамін пропонуючи лічильники іншого виробника.

Такі дії Операторів ГРМ можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку реалізації лічильників природного газу та до ущемлення інтересів споживачів.

У зв’язку із зазначеним, розпорядженнями державного уповноваженого Комітету розпочато розгляд справи за ознаками вчинення ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Чернігівгаз» та ПАТ «Чернівцігаз» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку з розподілу природного газу.

Наразі Комітетом здійснюється збір та аналіз доказів у справах.

За результатами розгляду справ будуть прийняті рішення, передбачені законодавством.

Одночасно, Комітетом проводиться дослідження відповідності дій інших Операторів ГРМ законодавству про захист економічної конкуренції.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України