Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
09.08.2018
АМКУ про проблемні питання у сфері приєднання до електромереж

До органів Антимонопольного комітету України надходять численні скарги юридичних та фізичних осіб щодо дій/бездіяльності електропередавальних організацій під час надання послуг із приєднання електроустановок до електричних мереж, які полягають у відмові в наданні зазначених послуг.

Провівши дослідження, Комітетом було встановлено, що зазначені відмови обумовлені передусім відсутністю встановлених Регулятором ставок плати за стандартне приєднання (протягом періоду з 01.01.2016 року по 26.02 2016 року та з 01.01. 2017 року по 03.03 2017 року) та величини питомої вартості нестандартного приєднання (не затверджені і до сьогодні).

Несвоєчасне затвердження Регулятором ставок плати за стандартне приєднання та відсутність затверджених величин питомої вартості нестандартного приєднання призводить до ускладнення процедури приєднання до електричних мереж та створює додаткові бар’єри для розвитку конкуренції на товарних ринках, на яких електрична енергія споживається як безумовна необхідність провадження господарської/виробничої/підприємницької діяльності.

Враховуючи зазначене, з метою розвитку конкуренції на загальнодержавних та регіональних товарних ринках України, Антимонопольний комітет, керуючись пунктом 5 частини третьої статті 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», на засіданні 02 серпня 2018 року надав Регулятору наступні Рекомендаціїї:

1. Встановити та затвердити величини питомої вартості нестандартного приєднання на 2018 рік.

2. Ужити заходів щодо своєчасного затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок на наступні календарні роки, які б набирали чинності з 01 січня відповідного календарного року.

3. Передбачити нормативно-правовими актами чинність ставок плати за стандартне приєднання та питомої вартості нестандартного приєднання на відповідний рік до дати набрання чинності відповідними вартісними показниками на наступний календарний рік.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України