Головна » Прес-центр » Про головне » 2018
19.07.2018
АМКУ надав рекомендаційні роз'яснення АТ "Дніпроазот" щодо відповідності дій законодавству про захист економічної конкуренції

Враховуючи соціальну значущість та необхідність безперебійного забезпечення населення питною водою, Антимонопольний комітет терміново розглянув заяву АТ «Дніпроазот».

Підприємство звернулося до АМКУ 02.07.2018 у порядку статті 14 Закону України «Про захист економічної конкуренції» щодо відповідності законодавству про захист економічної конкуренції його дій, а саме: припинення виробництва та/або реалізації товарів, у т.ч. хлору рідкого (для знезараження питної води і очищення стічних вод) та підвищення цін на свої товари, у т.ч. на хлор рідкий.

19 липня 2018 року Комітет надав такі висновки у формі рекомендаційних роз’яснень:

Дії щодо припинення виробництва та/або реалізації товару АТ «Дніпроазот» – хлору рідкого – можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Дії щодо припинення виробництва та/або реалізації інших товарів АТ «Дніпроазот» – аміаку, карбаміду, соди каустичної, соляної кислоти та гіпохлориту натрію, – наданої АТ «Дніпроазот» інформації недостатньо для надання висновку стосовно наявності в таких діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції». 

Дії щодо підвищення цін на товари АТ «Дніпроазот», у тому числі на хлор рідкий, – наданої АТ «Дніпроазот» інформації недостатньо для надання висновку стосовно наявності в таких діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції». 

Антимонопольний комітет України не є ціновим регулятором. Ціни на хлор рідкий є вільними та визначаються суб’єктом господарювання самостійно. Твердження Товариства про те, що ціни, за якими АТ «Дніпроазот» реалізовувало і планувало реалізовувати хлор, є суттєво нижчими за ринкові через зарегульованість галузі і неефективне втручання держави у господарську діяльність, не ґрунтуються на чинному законодавстві.

Посилання АТ «Дніпроазот» (із наведенням даних електронної системи закупівель Prozorro) на суб’єктів господарювання - посередників, що постачають хлор рідкий підприємствам централізованого водопостачання за цінами, значно вищими за відпускні ціни АТ «Дніпроазот», є безпідставними. Законом України «Про публічні закупівлі» не обмежено право АТ «Дніпроазот» виступати самостійним учасником у процедурах закупівель підприємствами централізованого водопостачання хлору рідкого та пропонувати таку ціну товару, яку підприємство вважає справедливою та економічно обґрунтованою.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України