Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
30.03.2018
В АМКУ проведено робочу зустріч з питання розвитку конкуренції на ринку послуг з надання фінансових гарантій забезпечення сплати митних платежів

29 березня 2018 року в Антимонопольному комітеті України під головуванням державного уповноваженого Комітету Анни Артеменко проведено робочу зустріч з питання розвитку конкурентних засад функціонування ринку послуг з надання фінансових гарантій забезпечення сплати митних платежів. Також у робочій зустрічі взяли участь представники Державної фіскальної служби України, Асоціації «Незалежна асоціація банків України» та Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM203image002.jpgпредставники банківських установ.

Необхідність проведення зустрічі полягала у тому, що в квітні 2017 року Антимонопольним комітетом України надано рекомендації Державній фіскальній службі України за № 15-рк, в одному з пунктів яких рекомендувалося вжити заходів для включення до реєстру гарантів забезпечення сплати митних платежів, суб’єктів господарювання, які отримали підтвердження про відповідність вимогам до гаранта, передбаченим Митним кодексом України, та для укладення з ними відповідних угод. Станом на березень 2018 року рекомендації Комітету залишались невиконаними по суті.

Основними питаннями для обговорення під час зустрічі були питання стосовно об’єктивних причин тривалої процедури редагування та погодження проекту угоди, яка врегульовує взаємовідносини між Державною фіскальною службою України та гарантами, а також наявність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді бездіяльності органу влади, яка може призвести до обмеження конкуренції на ринку.

За результатами зустрічі були досягнуті домовленості стосовно:

- опрацювання банками у найкоротші терміни проекту угоди, розробленої Державною фіскальною службою України з урахуванням зауважень та пропозицій ринку;

- доопрацювання Державною фіскальною службою України інших питань, пов’язаних із виконанням рекомендацій Комітету.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України