Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
26.03.2018
АМКУ надав рекомендації щодо оплати проїзду безконтактними картками у комунальному транспорті м. Житомир

За результатами проведеного дослідження, розпочатого за заявою громадянина, стосовно порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції ТОВ «Віза Україна», ПАТ КБ «Приватбанк», КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради при впровадженні пілотного проекту з надання послуг із організації оплати проїзду у комунальному транспорті м. Житомир за допомогою банківських безконтактних карток, Комітетом встановлено, що ТОВ «Віза Україна», ПАТ КБ «Приватбанк» у рамках пілотного проекту проводять у місті Житомир спільну акцію, згідно умов якої другий і четвертий проїзд у громадському транспорті м. Житомир із карткою Visa є безкоштовним.

Водночас, встановлено, що в період з 20.11.2017 по 30.01.2018 скористатися можливістю оплати проїзду за допомогою безконтактної банківської картки у громадському транспорті м. Житомир могли тільки власники карток платіжної системи VISA. Про акцію представники інших платіжних систем, зокрема, представництво MasterCard в Україні дізналось з повідомлень у ЗМІ, а взяти участь у акції до представництва пропозиція не надходила. Тому у власників карток цієї платіжної системи така можливість з’явилась тільки з 30.01.2018.

Відповідно до пункту 14.19 статті 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.

Отже, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України на засіданні 22 березня 2018 року надав КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», ТОВ «Віза Україна» та ПАТ КБ «Приватбанк» обов’язкові для розгляду рекомендації, які полягають:

Вжити заходів щодо забезпечення можливості здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем.

Запровадити системи оплати проїзду за допомогою банківських безконтактних карток та/або інших платіжних карток послуги з організації оплати проїзду в громадському транспорті міста Житомир без надання необґрунтованих переваг для будь-якої платіжної системи, порівняно з іншими платіжними системами.

Будь-які проекти, акції тощо, які передбачають залучення суб’єктів господарювання, здійснювати у порядку, передбаченому законодавством, та на конкурентних засадах.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України