Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
22.03.2018
В АМКУ обговорено проблематику будівництва та ремонту доріг в Україні

21 березня 2018 року в Антимонопольному комітеті України проведено робочу зустріч у форматі круглого столу на тему: «Актуальні проблеми ринків організації та проведення будівництва і ремонту доріг в Україні».

Представниками Антимонопольного комітету України було підготовлено огляд щодо стану будівництва та ремонту доріг в Україні, результатів діяльності Державного агентства автомобільних доріг України у 2016-2017 році, а також ознайомлено з концепцією Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2018-2022 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України 11 січня 2018 року.  

Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM61image002.jpgПід час заходу були обговорені питання, пов’язані з початком роботи державного дорожнього фонду та  децентралізацією дорожньої сфери, оскільки відтепер Укравтодор обслуговує 50 тис. км доріг державного значення, а органи місцевої влади – 120 тис. км доріг місцевого значення.

Що це означає для учасників ринків? З якими проблемами, пов’язаними з доступом на відповідні ринки, найчастіше стикається бізнес? Як захистити добросовісних суб’єктів господарювання з точки зору економічної конкуренції? Ці та багато інших питань стали темами дискусій під час засідання круглого столу.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності удосконалення законодавчого врегулювання питань контролю якості проведення ремонтно-будівельних робіт, уніфікації та однорідності кваліфікаційних вимог до учасників процедур закупівель.

Окремо присутні зазначили про проблему, пов’язану великими проміжками часу від підготовки проектно-кошторисної документації та оголошенням тендерів, що призводить до зростання собівартості робіт для підрядників, при тому, що вартість закупівлі залишається незмінною. Вирішення цієї проблеми також лежить у площині законодавчих змін.

Антимонопольний комітет України відкритий до діалогу та зацікавлений в отриманні зворотнього зв’язку від учасників ринку.

У заході взяли участь представники ТОВ «ПБС», ПП «Автомагістраль», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Спільне українсько-білоруське підприємство «Белавтодор-Україна», ВАТ «Дорожно-будівельний трест № 4 м. Брест», ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор», ДП «Київське обласне дорожнє управління ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», які працюють на ринках організації та проведення будівництва і ремонту доріг, представник громадської організації «Центр прозорості будівництва в Україні», а також експерт Програми міжнародної технічної допомоги USAID.  

З презентацією зустрічі можна ознайомиться тут. 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України