Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
22.03.2018
Валерій Полюхович взяв участь в комітетських слуханнях: "ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль Парламенту в законодавчому забезпеченні процесу"

21 березня 2018 року Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів слухання на тему: «ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль Парламенту в законодавчому забезпеченні процесу».

Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM813image002.jpgДержавний уповноважений Валерій Полюхович під час виступу зазначив, що для залучення стратегічного партнера необхідно чітко визначити мету та форми його участі в роботі української ГТС та здійснити розробку відповідних критеріїв.

 Основними критеріями для залучення стратегічного партнера повинні бути: відповідність Партнера ГТС вимогам, визначеним статтею 21 Закону України «Про ринок природного газу», тобто наявність відповідної кваліфікації та досвіду в секторі транспортування природного газу; потенційний партнер не повинен провадити діяльність на суміжних ринках, зокрема, діяльність із видобутку та постачання природного газу; наявність конкретних пропозицій, технічного плану та інвестиційної програми щодо модернізації та оптимізації ГТС; можливість надання стратегічним партнером як гарантій прокачки значних обсягів природного газу, так і взяття на себе відповідних комерційних ризиків.

Також Валерій Полюхович наголосив на тому, що цей процес повинен узгоджуватись із виконанням Україною зобов’язання щодо виконання вимог Третього енергетичного пакету, зокрема, в частині здійснення відокремлення діяльності із транспортування і зберігання природного газу від конкурентних сфер із постачання та видобування природного газу.

«Це достатньо складний шлях, адже економічні чинники в цій сфері тісно пов’язані з зовнішньополітичними факторами. Проте, якщо чітко визначити мету, форми та критерії залучення стратегічного партнера, то й інші проблемні питання можливо успішно вирішувати», - зауважив Валерій Полюхович.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України