Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
28.02.2018
Орган оскарження АМКУ зацікавлений в успішних та якнайшвидших проведеннях процедур закупівель

На адресу органу оскарження надходять непоодинокі звинувачення щодо зриву, блокування, призупинення тендерних процедур стосовно закупівлі послуг дитячого харчування.

Повідомляємо, що Комітет у межах своїх повноважень всі скарги розглядає неупереджено та в установлені Законом України "Про публічні закупівлітерміни.

Нагадуємо, що Колегія відповідно до вимог Закону ЗОБОВЯЗАНА розглянути ВСІ скарги, які надходять через систему ProZorrо у порядку, передбаченому Законом. У разі прийняття скарги до розгляду система ProZorrо автоматично призупиняє процедуру закупівлі.

До Комітету, як органу оскарження через систему ProZorrо за 2018 рік надійшло 79 скарг на дії одного й того ж замовника – Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради стосовно послуг дитячого харчування, який оголосив понад 40 процедур закупівель в межах одного бюджетного призначення:

Найбільша кількість скарг надійшла від: ТОВ "ПонтемА"; ФОП Баклаєнка Дмитра Івановича; ТОВ "Ф.А.Д.";ТОВ "Фортіс Юкрейн".

За результатами розгляду скарг було зобов’язано Замовника внести зміни до тендерної документації. Всі скарги були однотипними і стосувались майже одних і тих же порушень в тендерній документації. При цьому, володіючи інформацією про наявні у документації порушення на підставі вже прийнятих Колегією рішень, Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради частково відміняв процедури закупівель, і в межах одного бюджетного призначення оголошував нові, з тими ж порушеннями. Тим самим затягуючи проведення закупівель оголошенням нових тендерів з невиправленими помилками, не бажаючи вносити зміни та продовжувати проведення процедур відкритих торгів.

Здебільшого скарги стосувались дискримінаційних умов тендерної документації або умов, які не узгоджувались між собою, наприклад: змістом документації вимагався документ про внесення забезпечення тендерної пропозиції, інший пункт документації наголошував на тому, що тендерне забезпечення не вимагається. Така невідповідність, а саме неуважність або небажання усувати порушення Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради під час проведення торгів, у тому числі, призвела до ЗАТЯГУВАННЯ строків проведення закупівель та СПОНУКАЛА суб’єктів господарювання оскаржувати нові оголошені процедури закупівель, які проводились в межах єдиного бюджетного призначення.

Вкотре наголошуємо, що Колегія діє в межах інформації та матеріалів, отриманих за скаргою, яку розглядає щодо конкретної процедури закупівлі. АМКУ, як орган оскарження, не є контролюючим органом щодо публічних закупівель. Згідно із Законом Колегія не контролює перебіг тендерів і не перевіряє їх, якщо відносно таких тендерів не надійшло скарг, такими повноваженнями наділені інші контролюючі та перевіряючі органи.

Комітет, як орган оскарження, зацікавлений в успішних та швидких проведеннях тендерних процедур, в тому числі, стосовно послуг дитячого харчування, тому закликає учасників та замовників до добросовісної конкуренції та дотримання законодавства у сфері публічних закупівель.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України