Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
26.02.2018
АМКУ спрямовує зусилля на побудову конкурентної моделі ринку електричної енергії України

22 - 23 лютого 2018 року в Антимонопольному комітеті України відбувся семінар на тему: «Окремі аспекти реформування ринку електричної енергії», спікер семінаруКшиштоф Рогульські, експерт в енергетичному секторі.

Кшиштоф Рогульські поділився з фахівцями Комітету досвідом європейських країн при впровадженні конкурентної моделі ринку електроенергії, застеріг від можливого вчинення помилок, які були допущені при лібералізації ринку електроенергії інших країн, зробив акцент на тих викликах, які сьогодні стоять перед Україною в частині реформування енергетичного сектору.

Як створити такі правила гри на ринку, щоб запровадити жорстку конкуренцію між гравцями, це основне питання, яке обговорювалося під час семінару.

Як зазначив пан Кшиштоф Рогульські: «2018 рік має закласти той фундамент, на якому, починаючи з липня 2019 року має запрацювати конкурентний ринок електроенергії в Україні. І роль Антимонопольного комітету тут важко переоцінити. Адже опрацьовуючи проекти Правил і Кодексів нового ринку, саме Комітет повинен оцінити наскільки ці правила є проконкурентними, не створюють додаткових бар’єрів входження на ринок, не наділяють окремих суб’єктів господарювання ексклюзивними правами, які надаватимуть їм ринкової влади чи привілеїв перед конкурентами. Більш того, повноваження НКРЕКП в новій моделі ринку будуть обмежені виключно регулюванням цін (тарифів) суб’єктів природних монополій та моніторингом ринку. На ринку ж двосторонніх договорів, «на добу наперед», балансуючому ринку, ринку допоміжних послуг, роздрібному ринку – ціноутворення буде вільним, і суб’єкти ринку самостійно визначатимуть обсяги продажу свого товару та послуг. Відтак важливо забезпечити з боку Регулятора ефективний моніторинг ринку з метою виявлення антиконкурентних практик та тісну співпрацю Регулятора з Антимонопольним комітетом  щодо їх припинення».

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України