Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
01.02.2018
АМКУ презентує результати дослідження ринку випуску та проведення лотерей

1 лютого 2018 року в Антимонопольному комітеті України презентовано результати  дослідження ринку випуску та проведення лотерей.

Дослідження розпочато після опрацювання в травні 2017 року проекту Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей, який не був погоджений з причин встановлення ним таких вимог до операторів, які фактично закривають ринок для нових учасників.

Актуальність досліджуваного ринку визначається особливою специфічністю послуги, адже випуск та проведення лотерей відноситься до аддиктивних «товарів», тобто таких, що здатні викликати у споживачів патологічну залежність, а попит на лотерейні послуги не обумовлений природними потребами людини й викликає соціальне засудження.

За результатами дослідження, АМКУ встановив, що поточне регулювання галузі містить низку прогалин, наслідком чого є складна ситуація на ринку лотерейної діяльності в України.  

Основною метою дослідження є  досягнення належного функціонування ринку з дотриманням балансу інтересів його учасників, споживачів, держави та суспільства. Зазначене можливо досягнути  шляхом встановлення чітких, простих та зрозумілих для всіх учасників ринку правил, дотримання яких забезпечить наповнення державного бюджету, кошти з якого будуть спрямовуватися на фінансування сфери здоров’я, культури, спорту тощо.

Пропозиції Комітету після їх схвалення будуть направлені до Кабінету Міністрів України для прийняття відповідних рішень та вжиття заходів. Комітет і на далі буде долучатися до роботи над нормативно-правовою базою у сфері лотерейної діяльності, враховуючи соціальну значущість теми.

 Протягом тижня профільні регуляторні органи, учасники ринку та незалежні експерти мають можливість висловити свою позицію та направити до АМКУ, за наявності, свої пропозиції/зауваження.

З презентацією результатів дослідження можна ознайомитися тут.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України