Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
01.02.2018
Валерій Полюхович: АМКУ бере активну участь у процесі реформування і переходу від моделі ринку "єдиного покупця" до конкурентної моделі ринку електроенергії

Таку думку державний уповноважений Антимонопольного комітету України Валерій Полюхович висловив під час участі 1 лютого 2018 року у щорічних зборах Ради Оптового ринку електричної енергії.

У своїй доповіді Валерій Полюхович зазначив, що з набранням чинності у серпні 2017 року Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», з точки зору моніторингу і контролю державної допомоги, енергетична сфера є найбільш чутливою галуззю економіки України. Це зумовлено, як подвійними зобов’язання України у цій сфері, які виникають із Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, так і з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. «Виклики, пов’язані з лібералізацією ринку електроенергії, потребують пошуку нових, нестандартних рішень  для їх вирішення», - підкреслив державний уповноважений.

Валерій Полюхович висловив сподівання на успішне продовження і завершення роботи, яка,  наразі здійснюється Міненерговугілля та учасниками ринку з інвентаризації всіх діючих програм державної допомоги в енергетиці. Продовження цьогорічної співпраці НКРЕКП, Міненерговугілля, учасників ринку та Комітету в розробці Правил  нового ринку і Кодексів норм, що забезпечать з липня 2019 року можливість функціонування ринку електроенергії на конкурентних засадах.

Під час заходу Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон висловив вдячність  Антимонопольному комітету України за конструктивну позицію з питань реформування та лібералізації ринку електричної енергії, з питань державної допомоги і проведення консультацій з Енергетичним Співтовариством. Звернув увагу учасників заходу на необхідність у максимально стислі терміни забезпечити побудову конкурентної моделі ринку електричної енергії.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України