Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
26.01.2018
В АМКУ відбулося публічне обговорення Проекту Методики визначення ринку

25 січня 2018 року під керівництвом Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва відбулося публічне громадське обговорення Проекту Методики визначення ринку, схваленого Комітетом 29.12.2017.

Ця методика має замінити чинну Методику визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єктів господарювання на ринку в частині визначення товарних ринків. Крім того, в подальшому Комітетом буде розроблено оновлену загальну методику визначення монопольного (домінуючого) становища.

Останнє є одним з найважливіших елементів прийняття рішень про надання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання, а також у справах про зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Визначення товарного ринку є також однією з головних складових досліджень стану конкуренції з метою вироблення найважливіших шляхів сприяння її розвитку.

В основу проекту покладено концептуальні засади, що використовуються Європейською комісією, органами захисту конкуренції країн-членів ЄС. До уваги взято також досвід Федеральної Торговельної комісії США, найкращі світові практики, рекомендовані Міжнародною конкурентною мережею. У розробленні документа активну участь брали експерти проекту технічної допомоги ЄС Twinning. Зокрема фахівці конкурентного відомства Литви. З використанням при цьому досвідом і підходами литовських колег, учасників обговорення ознайомив керівник Проекту - Голова Конкурентної Ради Республіки Литва Шарунас Кезераускас.

Ю.Терентьєв: «Це важливий етап на шляху реформування роботи відомства, зокрема, в частині правозастосовної практики. Використовуючи кращі напрацювання конкурентних відомств інших держав, ми разом з нашими партнерами створили методику, що дозволить більш цілісно та неупереджено здійснювати оцінку ринкової влади суб’єктів господарювання і робити відповідні висновки щодо ймовірного порушення ними чинного профільного законодавства. Це прозорий механізм, що окреслює алгоритм дій АМКУ в процесі дослідження ринку та  має бути зрозумілим як правничій спільноті так і бізнесу»

Були присутні представники Громадської ради при АМКУ, Асоціації правників України, Американської торговельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, представники юридичних фірм та інші зацікавлені особи.

Всі бажаючі надати пропозиції щодо Проекту Методики визначення ринку, можуть надсилати їх до 10 год. 29 січня 2018 року на pg@amcu.gov.ua

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України