Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2018
25.01.2018
АМКУ НЕ блокує тендерних торгів

Антимонопольний комітет апріорі не може ані блокувати, ані призупиняти будь-які процедури закупівель.

Комітет  відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі-Закон) є органом оскарження. Порядок оскарження процедур закупівель та розгляд Колегією відповідних скарг визначений статтею 18 цього Закону. Скарги розглядає Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України, яка складається з трьох державних уповноважених. За день у середньому Колегією розглядається понад 30 скарг.

Будь-які скарги в рамках публічних закупівель потрібно подавати не безпосередньо до органу оскарження (АМКУ) у звичній паперовій формі, а виключно у формі електронного документа через електронні майданчики в системі ProZorrо. У разі прийняття скарги до розгляду система ProZorrо АВТОМАТИЧНО, без будь-яких додаткових рішень Колегії, призупиняє процедуру закупівель. (Закон України «Про здійснення державних закупівель», відповідно до якого Антимонопольний комітет мав повноваження призупиняти процедуру закупівлі, втратив чинність у 2016 році).  Колегія АМКУ з розгляду скарг відповідно до вимог Закону ЗОБОВ’ЯЗАНА розглянути будь-яку скаргу, подану через систему ProZorrо.

Завдання органу оскарження полягають у розгляді скарг, які надходять від учасників упродовж тендерного процесу, відповідно до процедури. Тому за дії учасників тендерного процесу, які використовують своє право на оскарження, Комітет відповідати не може.

Антимонопольний комітет діє в рамках Закону і наданих йому повноважень з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов’язаних із участю у процедурах закупівлі.

Також звертаємо вашу увагу на основні відмінності в положеннях Закону України "Про здійснення державних закупівель" та Закону України"Про

 публічні закупівлі" щодо оскаржень:

Закон України "Про здійснення держзакупівель"
(втратив чинність)

Закон України "Про публічні закупівлі"
(чинний)

Учасники не мають вільного доступу до пропозицій конкурсних торгів інших учасників

Пропозиції всіх учасників знаходяться у відкритому доступі, будь-який суб'єкт може з ними ознайомитись (система ProZorro)

Суб'єкту оскарження може бути невідомо про конкретні недоліки (невідповідності) пропозицій інших учасників, тому дуже часто скаржник просить Колегію перевірити пропозиції інших учасників

Суб'єкт оскарження може детально вивчити документи пропозицій інших учасників і чітко вказати у скарзі на невідповідності (у зв'язку із цим скарги мають бути чітко обґрунтовані)

Орган оскарження запитує інформацію щодо процедур закупівель у замовників, учасників, експертних установ інших органів

Суб'єкти оскарження та замовники самостійно (з власної ініціативи) надають органу оскарження відповідні експертні висновки

Орган оскарження у разі необхідності приймає рішення про призупинення процедури закупівлі

Система автоматично призупиняє торги у разі подання скарги до органу оскарження

Замовники мають можливість, не виконавши рішення органу оскарження, здійснити розкриття пропозицій конкурсних торгів (вчинити порушення, яке неможливо усунути, що тягне за собою відміну торгів)

Система автоматично блокує можливість замовників здійснювати розкриття пропозицій (під час розгляду скарги органом оскарження), що запобігає вчиненню порушень, які неможливо усунути (відміні торгів)

Строк розгляду скарги становить 30 робочих днів

Строк розгляду скарги становить 15 робочих днів

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України