Головна » Прес-центр » Про головне » 2017
21.11.2017
Голова АМКУ відвідав міжнародні профільні конференції в Латвії та Грузії

16 листопада 2017 року в місті Рига (Латвійська Республіка) Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв взяв участь у міжнародній конференції з нагоди 25-ї річниці створення системи захисту економічної конкуренції в Латвії «Назустріч справедливій Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM219image002.jpgконкуренції: минуле, сьогодення, майбутнє».

У конференції, крім ювілейного пленарного засідання, було обговорено низку актуальних тем щодо розвитку економічної конкуренції, а саме:

1. Нові виклики на шляху впровадження конкурентного законодавства.

2. Обмін досвідом з розбудови культури конкуренції в Латвії.

3. Проблеми адвокатування конкуренції в умовах сучасних ринків.

Також суттєву увагу було приділено темі збереження рівноваги між конкуренцією та державним регулюванням. Провідні міжнародні експерти окреслили власний досвід із найбільш ефективних практик та підходів у процесі функціонування конкурентних відомств. У рамках робочих груп було представлено низку найбільш значущих справ, технологій дослідження ринків тощо. Однією з ключових тем для обговорення стало зростання економіки шляхом підвищення ринкової конкуренції, особливо в пострадянських країнах з перехідними економіками.

У заході взяли участь низка європейських високопосадовців, представники конкурентних відомств країн ЄС та інших регіонів, міжнародних організацій, ділове та експертне співтовариство.

Наступного дня, 17 жовтня 2017 року Юрій Терентьєв відвідав Першу міжнародну науково-практичну конференцію «Конкурентна політика: сучасні тенденції та виклики», яка приурочена 25-річчю формування реалізації конкурентної політики Грузії ( м. Тбілісі).

Теми, що було взято до обговорення стосувались конкурентної політики та механізмів її реалізації, міжнародних зобов’язань та співпраці у сфері конкуренції, угод, які можуть спричинити обмеження конкуренції та програми звільнення від відповідальності, концентрацій та проблем щодо запобігання зловживань суб’єктами господарювання монопольним та домінуючим становищем, державної допомоги, публічних закупівель та ін.

Під час виступу Голова Комітету поінформував аудиторію про вплив конкуренції на підвищення продуктивності суб’єктів господарювання, економічне зростання та про основні підходи поліпшення стану конкуренції, а також розповів про поточний прогрес реформ, пов’язаних з розвитком конкурентного законодавства в Україні.  Зокрема, про підвищення прозорості діяльності Комітету шляхом публікації рішень; створення національної системи контролю та моніторингу державної допомоги; удосконалення системи контролю за концентраціями суб’єктів господарювання; розробку рекомендаційних роз’яснень щодо принципів визначення розмірів штрафів, а також розробку рекомендаційних роз’яснень щодо оцінки горизонтальних концентрацій.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України