Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
03.11.2017
Штраф у понад 80 млн грн для учасників торгів, які вдалися до антиконкурентних узгоджених дій, - результат спільної роботи АМКУ та НАБУ

Під час розгляду Антимонопольним комітетом України справ № 20-26.13/84-17 і № 20-26.13/85-17 було встановлено, що ТОВ «Іріда» і ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» та ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» і ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» спотворили результати торгів на днопоглиблювальні роботи. Внаслідок антиконкурентних узгоджених дій учасників вартість договорів із замовником - ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) було завищено майже у два рази. Штраф, який було накладено на ТОВ «Іріда» склав 1 466 000 грн., ТОВ «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» - 3 640 000 грн, ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» - 76 430 000 грн.

У процесі формування доказової бази значну частину матеріалів, долучених до справи, було надано Національним антикорупційним бюро України в рамках міжвідомчої взаємодії.

Так, розслідуючи кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем та розкрадання державних коштів з боку посадових осіб АМПУ, детективи НАБУ направили отримані матеріали до АМКУ. Зазначені матеріали стали підставою для відкриття справ за ознаками антиконкурентних узгоджених дій.

«Міжвідомча співпраця надзвичайно ефективно впливає на якість доказової бази та розслідувань в цілому. Ми й надалі плануємо інтенсифікувати взаємодію з правоохоронними органами з метою посилення нашої позиції у процесі розгляду справ у судах. Крім того, частина доказів антиконкурентних узгоджених дій була отримана детективами НАБУ саме в рамках проведення оперативно-розшукових заходів. Враховуючи, що викриття картелів дуже наближене до оперативно-розшукової діяльності, знов постає питання щодо збільшення слідчих повноважень Антимонопольного комітету», - зазначила перший заступник Голови – державний уповноважений Антимонопольного комітету України Марія Ніжнік.

Нагадаємо, що на початку вересня цього року Комітетом було прийнято рішення щодо спотворення торгів на днопоглиблювальні роботи, яке стосувалося іншої групи суб’єктів господарювання. Зокрема, в рамках справи № 20-26.13/77-16 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ТОВ «ЛІГОС УА» і ТОВ «УКРЗВ’ЯЗОКГІДРОБУД» було доведено їх участь в антиконкурентних узгоджених діях, що стосувались спотворення результатів торгів на закупівлю експлуатаційних днопоглиблювальних робіт – підчистка дна від наносів на внутрішній акваторії морського порту «Южний». Штрафні санкції для ТОВ «УКРЗВ’ЯЗОКГІДРОБУД» склали 2 227 259 грн. та 20 748 889 грн. - для ТОВ «ЛІГОС УА». Зазначене розслідування також проводилось у тісній співпраці з детективами НАБУ.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України