Головна » Прес-центр » Про головне » 2017
02.11.2017
АМКУ - про конкуренцію на II Legal Energy Forum

Про адвокатування конкуренції на ринках електроенергії України та запобігання можливим порушенням конкурентного законодавства на цих ринках у період трансформацій, що відбуваються на енергетичних ринках України, розповіла перший заступник Голови - державний уповноважений Антимонопольного комітету України Марія Ніжнік 1 листопада 2017 року під час II Legal Energy Forum: «На сьогодні перехід до конкурентної моделі ринку електроенергії ставить перед відомством та усією енергетичною спільнотою важливі завдання стосовно розвитку та захисту конкуренції».

Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM565image002.pngЗа її словами, приєднавшись до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, Україна взяла на себе зобов’язання застосовувати правила Третього енергетичного пакета ЄС, впровадження якого передбачає Закон України «Про ринок електричної енергії». І Україна ці зобов'язання успішно виконує, адже реформи ринку електроенергії дають можливість розвивати конкуренцію на ринках електроенергії та на суміжних ринках, а також залучати інвестиції у цю галузь.

Також для енергетики є актуальним питання державної допомоги, оскільки зобов’язання України щодо державної допомоги у енергетичній сфері (на відміну від інших галузей економіки) вступили в силу з 2011 року та не передбачають перехідних положень.

«Насамперед, має бути знайдений баланс між державною підтримкою учасників ринку і створенням здорової конкуренції між ними. Зважаючи на висококонцентрований ринок генерації електричної енергії України, одним із завдань, яке має бути реалізовано найближчим часом, є зняття бар'єрів для імпорту електроенергії і запровадження конкуренції між виробниками електроенергії», - зауважила Марія Ніжнік.

Під час доповіді Марія Ніжнік також окреслила найбільш вагомі проблеми, що стримують розвиток конкуренції на енергетичних ринках, нагадала учасникам про результати проведеного Комітетом комплексного дослідження ринків електричної енергії та енергетичного вугілля, а також стан виконання рекомендацій, які були надані Комітетом органам Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM410image004.jpgвлади за результатами такого дослідження.

Питання оскарження рішень Антимонопольного комітету України, передусім на прикладі справи ПАТ «Газпром», були предметом обговорення під час ІV Сесії «Енергетичні спори», одним із доповідачів якої був Даніїл Федорчук, директор Юридичного департаменту Антимонопольного комітету України.

Під час виступу Даніїл Федорчук розповів про загальну процедуру оскарження та виконання рішень Комітету, окреслив факти у справі ПАТ «Газпром», зокрема, розповів про деталі судового та виконавчого провадження у справі.

 

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України