Головна » Прес-центр » Про головне » 2017
25.09.2017
Юрій Терентьєв взяв участь в Українському фінансовому форумі

21-22 вересня в Одесі понад триста провідних міжнародних та українських експертів фінансового ринку, інвесторів, а також представників влади зустрілись в рамках Українського фінансового форуму з метою обговорення перспектив розвитку вітчизняної і світової економіки, ходу реформ в Україні та створення умов для зростання інвестицій.

У перший день роботи форуму Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв долучився до обговорення в рамках панельної дискусії «Просування реформ в Україні - швидкість, успіхи і провали», розповівши про поточний стан конкурентного середовища в країні, успіхи у проведенні реформування очолюваного відомства та плани на майбутнє.

«Говорячи про Антимонопольний комітет в контексті реформування, доречніше вживати слово формування. Оскільки для того, щоб відповідати реаліям та викликам сьогодення, багато процесів всередині Комітету потрібно було будувати вперше, деякісуттєво змінити, а від низки - відмовитись взагалі. На сьогодні ми знаходимось у процесі трансформації, намагаючись постійно вдосконалюватись та використовувати найбільш ефективні моделі функціонування відомства. Впродовж останніх двох років нам вдалося суттєво оновити структуру відомства. Ми почали використовувати нові підходи в процесі досліджень ринків, аналізувати економічний ефект, акцентувати увагу на найбільш пріоритетних проблемах, які ми визначаємо через постійний діалог із бізнесом та громадськістю, активно долучатись до законотворчих процесів. Комітет стає дедалі прозорішим у своїй діяльності, використовуються нові інструменти публічної звітності. Водночас, ми чудово розуміємо, що попереду ще багато роботи. Ми чітко усвідомлюємо наші цілі та шляхи їх досягнення.  

Разом з тим, задля побудови справді якісного конкурентного середовища в державі, потрібен єдиний рух у напрямку про-конкурентного регулювання інших органів виконавчої влади, оскільки АМКУ, хоч і має широкий, але все ж таки обмежений інструментарій, спрямований, в першу чергу, на припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, аніж на створення конкурентних умов на тих чи інших ринках», - зазначив Юрій Терентьєв.

Український фінансовий форум організовувала інвестиційна група ICU. Цього року його партнерами виступили Київська школа економіки (KSE), Bloomberg, USAID, Асоціація «Українські Фондові Торговці».

Ключовими спікерами Форуму стали три економіста зі світовим ім'ям, які вперше виступили на одному дискусійному майданчику, - директор аналітичного департаменту МВФ Джонатан Девідом Гострі; професор економіки, директор Центру Бендгайма з фінансового аналізу Прінстонського університету Маркус Брюннермаєр і екс-міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс. Також у роботі Форуму взяли участь директор Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Сату Кахконен, керуючий директор ЄБРР в Східній Європі і Кавказу Франсіз МАЛіЖ, Голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман, секретар Національної Ради Реформ Дмитро Шимків, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України