Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
13.09.2017
В АМКУ стартував Проект ЄС "Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги"

Зобов'язання України щодо створення ефективної системи контролю державної допомоги суб'єктам господарювання, за зразком системи, яка існує у Європейському Союзі, передбачені низкою міжнародних угод.

Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM72image002.jpgНайбільш чіткі вимоги до такої системи встановлено у статтях 262 – 267 Частини 2 "Державна допомога" Глави 10 "Конкуренція" Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

1 вересня 2017 року в Антимонопольному комітеті розпочалася реалізація Проекту Європейського Союзу "Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги".

Реалізація проекту відбуватиметься за підтримки конкурентних відомств країн-членів ЄС, консорціуму у складі з WYG (Хорватія),  Deloitte Ukraine (Україна), Crown Agents (Велика Британія), Comper (Польща), Center for Effective Legislation (Україна), RAM 360 (Україна).

Метою Проекту є підтримка інституалізації та розбудови ефективної Системи контролю та моніторингу державної допомоги в Україні відповідно до вимог Угоди про асоціацію України з ЄС.

Основними цілями Проекту є:

повна прозорість державної допомоги;

зміцнення адміністративної спроможності Антимонопольного комітету України щодо впровадження та забезпечення виконання Закону про державну допомогу;

модернізація законодавчої, нормативної, процедурної та інфраструктурної основ Системи контролю державної допомоги України;

оперативне та функціональне виконання Антимонопольним комітетом своїх обов'язків відповідно до чинного законодавства у сфері державної допомоги.

Реалізація Проекту відбуватиметься за 4 основними напрямами (компонентами):

Компонент 1. Підтримка інституалізації ефективної Системи контролю державної допомоги в Україні;

Компонент 2. Підтримка роботи АМК України з конкретних кейсів та з питань законодавства в галузі  державної допомоги;

Компонент 3. Посилення інституційної спроможності установ, що надають та контролюють державну допомогу;

Компонент 4. Популяризація та просування державної допомоги та Проекту;

Керівником Проекту буде Сігітас Цемнолонскіс (Mr. Cemnolonskis Sigitas), у минулому Голова підрозділу державної допомоги у Раді з конкурентної політики Литви, член Ради конкурентної політики Литви з конкурентної політики.

Період реалізації проекту: 1 вересня 2017 року - 1 серпня 2020 року (36 місяців).

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України