Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
01.09.2017
АМКУ про реалізацію Урядової програми "Доступні ліки"

Останнім часом Урядом України було запроваджено ряд заходів, спрямованих на забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами.

З метою дослідження питань щодо належного стану конкуренції на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами, зокрема,  під час реалізації в регіонах Урядової програми «Доступні ліки», державним уповноваженим Антимонопольного комітету України Світланою Панаіотіді було розпочато опитування учасників цих ринків, яке проводиться на офіційному веб-сайті Комітету; направлено вимоги про надання інформації розпорядникам бюджетних коштів регіональних рівнів (обласні державні адміністрації, комунальні медичні заклади) щодо з’ясування ситуації на місцях; запропоновано профільним асоціаціям долучитись до співпраці з метою консолідації зусиль щодо вирішення проблемних питань аптечних закладів.

Адже з окремих регіонів (Чернівецької, Харківської, Полтавської, Закарпатської, Волинської, Київської областей та м. Черкаси) до Антимонопольного комітету надходить інформація щодо штучного ускладнення допуску аптечних закладів до участі в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту МОЗ України (http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html ), станом на 31 серпня цього року до реалізації Програми «Доступні ліки» долучились 6 179 аптек та аптечних пунктів по всій території України (для порівняння в травні брали участь 4 100 аптечних закладів).

Враховуючи загальну кількість аптечних закладів в Україні, в реалізації Програми «Доступні ліки»  наразі беруть участь близько 30 %.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої хворі на бронхіальну астму, діабет ІІ типу та серцево-судинних захворювань можуть отримати за рецептами лікарів безкоштовно або із незначною доплатою в аптечних закладах лікарські засоби (вітчизняного та іноземного виробництва).

Урядова програма «Доступні ліки» передбачає залучення до їх реалізації якомога більшої кількості аптек, що має сприяти дієвій конкуренції, направленій на задоволення потреб населення в отриманні життєво необхідних їм ліків.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України