Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
27.07.2017
Заключний семінар АМКУ з питань державної допомоги суб'єктам господарювання відбувся у м. Києві

26 липня 2017 року семінар «Базові принципи контролю державної допомоги суб’єктам господарювання пройшов у м. Києві.

Під час виступу Олени Ліллемяе, головного спеціаліста другого відділу моніторингу і контролю державної допомоги Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ, учасники заходу ознайомилися з новими повноваженнями щодо моніторингу та контролю державної допомоги, перехідними механізмами для України (чинна допомога/нова допомога), передбаченими Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Окремо було приділено увагу порядку надання інформації про чинну державну допомогу. Представники органів місцевого самоврядування, зі свого боку, висловили пропозиції та побажання стосовно шляхів підвищення ефективності співпраці з Антимонопольним комітетом України у цьому напрямку.

Цікавою і змістовною була дискусія з керівником проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка створення системи моніторингу та контролю державної допомоги в Україні» Дайгою Лагздіна, яка презентувала практику ЄС щодо контролю державної допомоги, окреслила основні цілі, критерії та вимоги з боку держави, спрямовані на раціональне використання природних ресурсів.

Участь у семінарі взяли представники обласних та районних державних адміністрацій, обласних рад, міських рад обласного значення Київської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської областей, Київської міської державної адміністрації, а також відповідних обласних територіальних відділень Антимонопольного комітету України.

Нагадаємо, що семінари стосовно принципів контролю державної допомоги суб’єктам господарювання були проведені на регіональному рівні у Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі.

Довідково:

На виконання міжнародних зобов’язань України, які виникли, зокрема, внаслідок підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з метою забезпечення захисту та розвитку конкуренції, Верховною Радою України 1 липня 2014 року прийнято Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», який набирає чинності у повному обсязі 2 серпня 2017 року.

Закон визначив Антимонопольний комітет України як Уповноважений орган з питань державної допомоги та встановив правові засади проведення моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання та здійснення контролю за допустимістю такої допомоги для конкуренції.

Система моніторингу та контролю за допустимістю державної допомоги суб’єктам господарювання включає в себе, зокрема, розроблення нормативної бази з урахуванням acquis ЄС.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України