Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
10.07.2017
Представники АМКУ обговорили актуальні проблеми публічних закупівель

Представники Антимонопольного комітету України взяли участь у засіданні круглого столу, присвяченого обговоренню проблемних питань у сфері публічних закупівель між АМКУ, експертами закупівель та бізнесом, організованого Проектом ЄСГармонізація системи державних закупівель в України зі стандартами ЄС” 7 липня 2017 року.

Відкриваючи захід, Ніна Сидоренко, Заступник Голови АМКУ – державний уповноважений привітала учасників і подякувала організаторам за можливість обміну думками та досвідом під час відкритої дискусії.

У першій сесії, присвяченій розгляду скарг, Ніна Сидоренко презентувала поточний стан розгляду скарг у сфері публічних закупівель, включаючи статистичні дані, досягнення та виявлені складнощі. Зупинилася на типології рішень органу оскарження та проаналізувала типові помилки скаржників під час подачі скарги, найпоширенішими серед яких є відсутність плати за розгляд скарги, порушення строків надання скарги, відсутність обґрунтування порушених прав скаржників.

Розглядаючи статистичні дані, Заступник Голови Комітету зупинилася на кількості опрацьованих скарг у першій половині 2017 року, яка у порівнянні з тим самим періодом 2016 року збільшилася та зазначила, що завантаження одного працівника АМКУ, відповідно вказаного періоду, зросло в 2,5 рази.

За словами Ніни Сидоренко, проблемними питаннями у закупівлях є зловживання правом скаржника, відсутність передбаченої законом відповідальності замовника за невиконання рішень органу оскарження, недосконалість електронної системи закупівель тощо. Серед досягнень - насамперед, низький показник скасованих судом рішень.

У другій сесії про тендерні змови Влад Удовіченко, начальник Відділу розслідувань окремих видів антиконкурентних узголжених дій АМКУ навів приклади знакових справ щодо порушень, які стосуються спотворення результатів торгів та виявлення змов у торгах. Довів до присутніх проблеми, які виникають під час збору доказів для доведення антиконкурентних узгоджених дій.

Підбиваючи підсумки третьої сесії, присвяченої загальному обговоренню Влад Удовіченко відповів на питання учасників стосовно зведених відомостей органів Комітету про визнання вчинення антиконкурентних узгоджених дій на торгах (так званого «чорного списку»), які публікуються на офіційному сайті АМКУ.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України