Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
16.06.2017
АМКУ про ProZorro - чи є робота для адвоката?

Державний уповноважений Агія Загребельська вважає, що з підвищенням прозорості публічних закупівель з'явились нові виклики для української адвокатури.

Про це в своїй доповіді «ProZorro» – чи є робота для адвоката?» зазначила член Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних/публічних закупівель Антимонопольного комітету України 16 червня 2016 року під час VI Всеукраїнського форуму ААУ з публічного права, учасниками якої були представники органів державної влади, бізнесу, фахівці з питань закупівель та представники громадськості.

«Попит бізнесу на справедливість, відкриття компаніями для себе нових ринків, де покупцям їх продукції виступає держава, вимагає від адвокатури швидкого навчання та здобуття професійних навичок у сфері закупівель з метою належного захисту прав бізнесу в цій галузі, - зауважила Агія Загребельська.

Державний уповноважений презентувала бачення відомства стосовно того, у чому полягає робота для адвоката при оскарженні публічних закупівель через «ProZorro», а саме: оскарження до Колегії дій, бездіяльності, рішень, що призвели до порушення прав, пов'язаних із участю в закупівлях; оскарження до суду; розслідування щодо антиконкурентних узгоджених дій, спрямованих на спотворення результатів тендерів; підготовка тендерної пропозиції; аналіз тендерних пропозицій конкурентів; аналіз правомірності прийнятих рішень замовником; представлення інтересів під час оскарження тощо.

Також Агія Загребельська поділилась практикою роботи Органу оскарження, статистикою розглянутих скарг, проілюструвала на практиці типові найпоширеніші помилки при оскарженні, на які варто звернути увагу як замовникам, так і скаржникам.

Під час Форуму обговорювались питання судової реформи, останні рішення Європейського суду з прав людини, актуальні питання податкового права та інтелектуальної власності, реформи в сфері охорони здоров’я, освіти і пенсійну реформу.

Форум є платформою для обговорення нагальних проблем у сфері взаємовідносин держави – адвокатури – бізнесу, метою проведення якого є підвищення рівня інформованості адвокатів щодо актуальних питань публічного права; обговорення новацій законодавства і правозастосовчої практики у сучасних умовах; консолідація адвокатського співтовариства для вироблення правових позицій з найбільш неоднозначних правових питань; сприяння в донесенні позицій адвокатської спільноти до органів державної влади.

На завершення доповіді державний уповноважений відповіла на численні практичні запитання, які виникають під час організації або участі у публічних закупівлях.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України