Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
07.08.2017
Опитування щодо стану конкуренції на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами в рамках Урядової програми "Доступні ліки"

З метою дослідження питань дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції органами місцевої влади, місцевого самоврядування, у тому числі при реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на препарати інсуліну та  Урядової програми «Доступні ліки», Антимонопольний комітет України звертається до учасників ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами з проханням взяти участь в опитуванні.

Останнім часом Урядом України було запроваджено ряд заходів, спрямованих на забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами.

Так, з 6 квітня 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсулінів» з метою реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2015 № 73 (зі змінами).

З 1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої  хворі на бронхіальну астму, діабет ІІ типу та серцево-судинні захворювання можуть отримати за рецептами лікарів (безкоштовно або із незначною доплатою в аптечних закладах) лікарські засоби (вітчизняного та іноземного виробництва).

Пілотний проект щодо препаратів інсуліну та Урядова програма «Доступні ліки» передбачають залучення до їх реалізації якомога більшої кількості аптек, що має сприяти задоволенню потреб населення в отриманні життєво необхідних їм ліків.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту МОЗ України станом на 19 травня цього року до реалізації Програми «Доступні ліки» долучились більше 4100 аптек та аптечних пунктів по всій території України.

Водночас із окремих регіонів надходить інформація щодо штучного ускладнення допуску аптечних закладів до участі в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Реалізація пілотного проекту щодо препаратів інсуліну, на жаль, не має належного інформаційного супроводження  на офіційному веб-сайті МОЗ України.

 

Просимо всіх небайдужих учасників ринків висловити свої думки на поставлені запитання в анкеті .

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України