Головна » Звернутися в АМКУ » Програма звільнення від відповідальності (Liniency)
Програма звільнення від відповідальності (Liniency)

Антимонопольний комітет України прагне допомогти Вам побудувати ефективний бізнес на чесних засадах і пропонує повідомляти, у разі наявності інформації або виявлення фактів, щодо змови між учасниками на певному ринку.

Сьогодні конкурентне законодавство за певних умов передбачає можливість звільнення суб’єкта господарювання від відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії.

Чому картеліце погано? В економічній науці дотримуються аксіоми, що спрямованість картелів проти конкуренції очевидна, тому навіть не вимагають об’єктивної мотивації для їх заборони.

Але що ж таке картель? За визначенням Європейської комісії, «картелями є угоди та/або погоджені дії двох або більшої кількості конкурентів, спрямовані на координацію конкурентної поведінки на ринку та/або впливають на відповідні параметри конкуренції за допомогою таких дій, як встановлення цін закупівлі або продажу, або інших комерційних умов, розподіл квот на виробництво або реалізацію продукції, розподіл ринків, в т. ч. шахрайські дії при проведенні торгів, обмеження імпорту або експорту, та/або дії, спрямовані на обмеження конкуренції, вжиті проти інших конкурентів».

Результатом змови між учасниками картелю може стати фактична монополізація ринку. Вважається, що картелі набагато шкідливіші для споживачів, ніж антиконкурентні дії, де витрати і вигоди втручання зазвичай ретельно зважуються.

Особа, що вчинила антиконкурентні узгоджені дії, але раніше за інших учасників цих дій добровільно повідомила про це Антимонопольний комітет України чи його територіальне відділення та надала інформацію, яка має суттєве значення для прийняття рішення у справі, звільняється від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, передбаченої статтею 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (частина 5 стаття 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції»). У той же час, штраф за вчинення антиконкурентних узгоджених дій (картельна змова) може складати10 відсотків від обороту компанії за попередній рік.

Уповноваженою посадовою особою, відповідальною за прийняття заяв про звільнення від відповідальності за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», визначено Ніжнік Марію Володимирівну, першого заступника Голови Антимонопольного комітету України – державного уповноваженого.

 У разі наявності інформації, відповідне повідомлення можна зробити за телефоном (044) 251-62-08 та/або на електронну адресу: leniency@amcu.gov.ua

Як подати заяву? Що має містити заява? Що таке заява на одержання листа-маркера? На ці питання Вам допоможе відповісти: Порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про звільнення від відповідальності за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (Порядок звільнення від відповідальності).

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України