Головна » Звернутися в АМКУ » Повідомити про порушення (анонімно)
АМКУ запроваджує нові можливості співпраці для громадян

Повідомити про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (АНОНІМНО)

 Ви, як громадянин може допомогти нам в боротьбі з картелями та іншими антиконкурентними практиками суб’єктів господарювання. Ваша інформація може стати корисним, ефективним інструментом в розкритті правопорушень та сприяти відновленню чесної конкуренції.

 Антиконкурентними практиками суб’єктів господарювання, зокрема, можуть бути:

- узгодження цін та інших умов ведення бізнесу;

 - обмеження виробництва та, відповідно, створення дефіциту товарів;

- узгодження територій здійснення діяльності чи контрагентів;

- узгоджена участь в торгах, аукціонах, конкурсах, тендерах;

- усунення суб’єктів з ринку або створення бар’єрів доступу на ринок;

- надмірний обмін інформацією між конкурентами.

 Якщо антиконкурентні практики вчасно не виявити та не припинити, вони можуть призводити до суттєвого підвищення цін, обмеження асортименту, зниження рівня якості товарів та послуг, та добробуту в суспільстві. Якщо Ви знаєте про подібні практики, Ви можете допомогти нам їх виявити добровільно надаючи інформацію.

Інформація може бути надана у вигляді документів, фактів або викладення обставин, які Вам відомі щодо антиконкурентної узгодженої поведінки суб’єктів господарювання. Інформація може стосуватися як минулого так і поточного часу.

ЯК ПОВІДОМИТИ

Ми повністю готові запропонувати нашу допомогу і відповісти на будь-які питання, які можуть виникнути в разі, якщо Ви вирішили зв'язатися з нами.

Краще, якщо Ви прийдете до нас відкрито (зазначите своє ім'я і посаду та джерело вашої інформації), так як це дасть вашій інформації більше довіри.

АЛЕ, якщо Ви НЕ ГОТОВІ РОЗКРИТИ свою особистість: Ви можете відправити нам анонімне повідомлення на електронну адресу  whistleblower@amcu.gov.ua

Прохання вкласти в повідомлення якомога більше інформації, що Вам відома, та у разі наявності надати підтверджуючі документи та матеріали,  це збільшить ймовірність того, що ми зможемо припинити правопорушення на основі вашої інформації.

В повідомленні, зазначте будь – ласка чи погоджуєтесь Ви на двосторонній (електронний) зв'язок з нами, у разі якщо нам необхідно буде попросити у Вас додаткову інформацію або роз'яснення щодо отриманої.

У разі якщо Ви є представником компанії, яка вчинила антиконкурентні узгоджені дії, зверніть увагу, що Особа, що їх вчинила, але раніше за інших учасників цих дій добровільно повідомила про це Антимонопольний комітет України та надала інформацію, яка має суттєве значення для прийняття рішення у справі, звільняється від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, передбаченої статтею 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (частина 5 стаття 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції»). У той же час, штраф за вчинення антиконкурентних узгоджених дій (картельна змова) може складати 10 відсотків від обороту компанії за попередній рік.

У разі наявності інформації, відповідне повідомлення можна зробити за телефоном (044) 251-62-08 та/або на електронну адресу: leniency@amcu.gov.ua

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України