Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
26.04.2017
АМКУ надав рекомендації МЕРТ щодо розвитку конкуренції на ринку аудиторських послуг

Антимонопольний комітет рекомендує Мінекономрозвитку переглянути критерії, за якими залучаються аудиторські фірми до проведення аудиту фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності деяких суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

Рекомендації схвалені на засіданні 25 квітня 2017 року.

З метою здійснення заходів, спрямованих на припинення дій, що можуть мати негативний вплив на конкуренцію, Комітет схвалив рекомендації Мінекономрозвитку розробити, погодити та внести на розгляд КМУ зміни до постанови від 04.06.2015 № 390 «Деякі питання проведення аудиту суб'єктів господарювання державного сектору економіки» в частині перегляду критеріїв, за якими залучаються аудиторські фірми до проведення аудиту фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності деяких суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

Рекомендації спрямовані на:

 - забезпечення аудиторським фірмам, що внесені до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів України, рівних можливостей щодо проведення аудиту фінансової звітності або консолідованої звітності суб’єктів господарювання державного сектору економіки з урахуванням їх власних досягнень, якості послуг, показників діяльності, що повинні визначатися на підставі об’єктивних, прозорих та недискримінаційних критеріїв;

 - недопущення негативного впливу на конкуренцію на ринку аудиторських послуг у разі встановлення суб’єктами господарювання державного сектору економіки додаткових критеріїв, не передбачених Постановою.

Про результати розгляду цих рекомендацій Мінекономрозвитку зобов’язане повідомити Антимонопольний комітет у тридцятиденний строк із дня їх отримання.

Рекомендації підготовлено за результатами проведеного дослідження питання впливу Постанови на стан конкуренції на ринку аудиторських послуг.

Критерії відбору аудиторських компаній, визначені Постановою, є суб’єктивними, непрозорими та дискримінаційними по відношенню до учасників ринку аудиторських послуг, чим створюються додаткові бар’єри входу на зазначений ринок.

Лише дуже обмежене коло аудиторських фірм, які здійснюють свою діяльність на території України, підпадають під критерії, які визначені Постановою.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України