Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
18.04.2017
АМКУ за ефективне функціонування ІСПС

Сьогодні, 18 квітня 2017 року на засіданні Антимонопольного комітету України було схвалено пропозиції до КМУ, а саме, доручити заінтересованим центральним органам виконавчої влади внести пропозиції щодо вирішення наявних проблемних питань, пов’язаних із виконанням завдань пілотного проекту «Єдине вікнолокальне рішення», в частині закріплення в нормативно-правових актах механізму функціонування інформаційних систем портового співтовариства (далі – ІСПС), права власності на програмне забезпечення інформаційних систем портового співтовариства, доступу суб’єктів господарювання до систем тощо.

За результатом дослідження відповідності вимогам законодавства про захист економічної  конкуренції порядку використання та підключення до інформаційної системи портового співтовариства Комітет дійшов висновків, що учасниками Міжвідомчої робочої групи – органами влади не дотримано конкурсних процедур під час визначення суб’єкта господарюваннярозробника ІСПС.

Як наслідок, ТОВ «ППЛ 33-35» набуло значних повноважень у частині встановлення умов доступу та функціонування ІСПС, яке одноособово приймає рішення щодо розміру вартості послуг, має доступ до конфіденційної інформації, що вноситься учасниками ринку експедиторських послуг.

На думку Комітету, функціонування ІСПС не є ефективним, оскільки подача документів в електронній формі транспортними компаніями не є обов’язковою у зв’язку із запровадженням механізму подачі документів у паперовій формі через адміністрацію ДП «АМПУ».

Водночас Національний проект «Єдине вікнолокальне рішення» проголошений державою в особі відповідних органів влади фактично був переданий до приватної структури без забезпечення контролю, зокрема щодо питань ціноутворення. Невтручання державних органів має негативні наслідки, пов’язані з понесенням затрат експедиторськими компаніями.

Відсутність закріпленого в нормативно-правових актах статусу ІСПС, порядку функціонування системи не забезпечує прозорості її роботи та доступу до неї усіма учасниками.

Проголошена мета створення ІСПС, що мала забезпечити обмін інформацією між суб’єктами господарювання та державними органами, не досягнута в силу незабезпечення здійснення всіх процесів, у тому числі контролю, виключно в електронній формі.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України