Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
13.04.2017
ДТЕК має закуповувати вугілля для виробництва електроенергії на конкурентних засадах

Описание: Описание: Описание: C:\Users\Inna\ТАНЯ\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM705image002.jpgАнтимонопольний комітет України надав публічному акціонерному товариству «ДТЕК Дніпроенерго», товариству з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Східенерго», публічному акціонерному товариству «ДТЕК Західенерго» такі обов’язкові до розгляду рекомендації:

Здійснити заходи щодо закупівлі паливно-енергетичних ресурсів (енергетичного вугілля) для виробництва електричної енергії на конкурентних засадах.

Здійснити закупівлю у період травень-грудень 2017 року паливно-енергетичних ресурсів (енергетичного вугілля) для виробництва електричної енергії на конкурентних засадах, в обсязі не менше 10 % споживання (спалювання) енергетичного вугілля для виробництва електричної енергії за аналогічний період 2016 року.

На сьогодні ринок енергетичного вугілля в України функціонує в умовах зменшення виробництва вугілля на Донбасі, втрати власниками контролю над вугледобувними підприємствами, розташованими на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, пошкодження та знищення шахтного фонду, руйнації залізничної інфраструктури, наявності державної підтримки державних вугледобувних підприємств, відсутності біржової торгівлі енергетичним вугіллям для потреб теплової енергетики.

«За таких умов, закупівля групою ДТЕК певного обсягу енергетичного вугілля на конкурентних засадах, могла б стати індикатором ринкової ціни на паливо та як наслідок, усунути умови, які можуть сприяти виникненню можливих порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринках електричної енергії та енергетичного вугілля», -  зазначила на засіданні Комітету перший заступник Голови Комітету Марія Ніжнік.

Як зазначив представник ДП «НЕК «Укренерго» під час засідання Комітету, 10 % від споживання енергетичного вугілля за попередній рік, що може становити близько 2 млн. тонн, є достатньо значимим об’ємом для ринку енергетичного вугілля.

Прийняттю рекомендацій передувало проведення Комітетом ґрунтовного комплексного дослідження ринків електроенергії та енергетичного вугілля. Зі Звітом Комітету за результатами цього дослідження можна ознайомитись тут.

Довідково:

Комітетом завершуються збір та аналіз доказів у справі, розпочатої за ознаками зловживання групою ДТЕК монопольним становищем на ринку. За результатами розгляду цієї справи Комітетом буде прийнято рішення щодо становища групи ДТЕК на ринку генерації електроенергії.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України