Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
13.04.2017
Марія Ніжнік: Виявити ознаки картелю набагато легше, аніж довести його існування

Про це повідомила державний уповноважений Антимонопольного комітету України Марія Ніжнік під час роботи експертного столу щодо картельних змов.

Під час заходу Марія Ніжнік наголосила на актуальності теми, а також представила присутнім Звіт АМКУ, у якому в повному обсязі можна ознайомитися з діяльністю Комітету за 2016 рік. «Звіт відображає не лише зміну структури Комітету, а й підходи в нашій роботі. На мій погляд, дуже важливо не тільки боротися з наслідками, припиняючи порушення, а й аналізувати ринки та виявляти обставини, що безпосередньо створюють усі ті передумови, які спонукають суб’єктів господарювання узгоджувати свої дії чи здійснювати будь-які інші порушення конкурентного законодавства».

У напрямку своєчасного і оперативного виявлення проблематики ринків, Комітет плідно співпрацює з міністерствами, у тому числі з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, з регуляторами з метою розробки нормативно-правових актів, створення сприятливого конкурентного середовища та зняття бар’єрів входження на ринки і недопущення зловживання з боку гравців ринку.

Перший заступник Голови Антимонопольного комітету поінформувала, що за 2016 рік Комітет розглянув понад 3 тис. справ (як центральний апарат, так і територіальні відділення), з них і 300 справ щодо картельних змов.

«У 2016 році сума штрафів за всіма справами склала більше 800 млн грн, не враховуючи штрафу накладеного на компанію «Газпром». За нашими підрахунками, економічний ефект від діяльності АМКУ в 2016 році склав 1,4 млрд грн, що в 1,5 рази більше порівняно з 2015 роком. На що це вказує? Це значить, що шляхом припинення органами Комітету правозастосування порушень, споживачам та підприємцям вдалося уникнути неправомірних витрат на суму 1,4 млрд грн», – прокоментувала Марія Ніжнік.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України