Головна » Прес-центр » Про головне » 2017
14.03.2017
Юрій Терентьєв: Економічний ефект від діяльності АМКУ за 2016 рік збільшився в 1,5 рази та сягнув 1,4 млрд грн

Описание: Описание: Описание: Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\17310496_1130996377009667_1621379490_o.jpgПро це 14 березня 2017 року повідомив Голова Антимонопольного комітету України під час презентації Звіту Комітету за 2016 рік.

«Це перший повний рік роботи нового складу Комітету. Звіт принципово змінився не тільки за форматом, а й за сутністю. Це відображає нашу мету – побудувати сучасне, ефективне, професійне та прозоре конкурентне відомство», - розпочав свою доповідь Юрій Терентьєв.

Голова Комітету зауважив, що ефективністьце давати максимальний результат обмеженими ресурсами та в обмежений проміжок часу. Для цього важливо розуміти головні проблеми економіки в цілому та окремих ринків, а також знаходити найбільш оптимальні за часом та ресурсами шляхи роботи з ними. Кількість справ повинна заміщуватись якістю та збільшенням загального економічного ефекту. «У 2016 році економічний ефект від діяльності АМКУ (розрахований за методикою ОЕСР) збільшився в 1,5 рази та сягнув 1.4 млрд грн, але справжня ефективність роботи конкурентного відомства має оцінюватись протягом більшого проміжку часу», - підкреслив Юрій Терентьєв.

Особливе значення на етапі реформування економіки має адвокатування конкуренціїпросування системних змін в регулюванні для розвитку конкурентного середовища. 2016 рік був багатий на дії з адвокатування конкуренції на ринках енергетики, фармацевтики та охорони здоров’я, авіаційних перевезень, адміністративних та загальних послуг тощо. У результаті нормотворчої діяльності було вдосконалено законодавство та методологію Комітету щодо контролю за концентраціями.

Антимонопольний комітет Українице орган, головним завданням якого є недопущення та припинення порушень конкурентного законодавства. «Насправді,
2016 рік був роком найбільших штрафів за історію АМКУ, а розмір штрафу є відображенням розміру економічної шкоди, з якою пов’язане порушення. Були прийняті, зокрема, рішення щодо зловживань монопольним становищем ПАТ «Газпром», діяльності дистриб’ютора сигарет ТОВ «Тедіс Україна», дій операторів АЗС, фармацевтичних виробників і дистриб’юторів, численні рішення по змовах на торгах», - зазначив Голова відомства.

Описание: Описание: Описание: Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\17273191_1130996983676273_53603963_o.jpgЗа словами Юрія Терентьєва, підвищення внутрішніх стандартів роботи по ринках для моніторингу їх стану та ідентифікації порушень, юридичних стандартів доказування у справах, економічного аналізу, судового представництва потребує постійного підвищення кваліфікації співробітників АМКУ. Для цього в 2016 році було розпочато програму технічної допомоги з Федеральною торговою комісією США та програму «Твінінг» з конкурентними відомствами Німеччини та Литви

Окремого значення має робота АМКУ як органу оскарження державних закупівель. За 2016 рік надійшло 3067 скарг, що на 129 % більше  ніж в 2015 році. Лише 2,8% рішень оскаржуються до суду, та тільки 0,1% прийнятих колегією рішень скасовується. Важливим новим завданням АМКУ в 2017 році стане прийняття функцій уповноваженого органу з моніторингу і контролю державної допомоги. Підготовка до цього активно проводилась у 2016 році.

Міжнародного визнання отримало суттєве підвищення прозорості діяльності АМКУ. Всі рішення підлягають обов’язковій публікації. «Крім формування сталої практики органів АМКУ, це виконує комунікативну функцію, надаючи суб’єктам можливість оцінити відповідність своєї діяльності конкурентному праву», - наголосив Юрій Терентьєв.

Комітет відкритий також для міжнародного професійного аналізу - в 2016 році було проведено Огляд ОЕСР законодавства і політики у сфері забезпечення конкуренції в Україні (Організація Економічного Співробітництва та Розвитку). За результатами Огляду сформульовано рекомендації Верховній Раді, Уряду та АМКУ, виконання яких повинно гарантувати забезпечення світових стандартів захисту конкуренції в Україні.

З презентацією Звіту можна ознайомитись тут

Зі Звітом Антимонопольного комітету України за 2016 рік можна ознайомитись тут

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України