Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
09.02.2017
"Необхідно врегулювати на нормативному рівні можливість доступу незалежних постачальників на ринок постачання природного газу для потреб споживачів", - Валерій Полюхович

За результатами зустрічі Антимонопольний комітет звернеться до Кабінету Міністрів України з пропозиціями доручити відповідним органам державної влади вжити заходи для повноцінного функціонування ринку природного газу на засадах вільної конкуренції і з дотриманням принципів пропорційності, прозорості та недискримінації.

Про це 8 лютого 2017 року під час круглого столу «Стан розвитку конкуренції на ринку постачання природного газу для потреб побутових споживачів» зазначив державний уповноважений Антимонопольного комітету Валерій Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM432image002.jpgПолюхович.

Одним із основних принципів Закону України «Про ринок природного газу» є вільна торгівля природним газом, рівність суб’єктів ринку природного газу, а також вільний вибір постачальника природного газу.

«Незважаючи на це, існують нормативно-правові та організаційно-господарські бар’єри вступу на ринок природного газу нових гравців», - підкреслив Валерій Полюхович.

Провідний спеціаліст Департаменту досліджень і розслідувань ринків паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства Юлія Шевцова окреслила основні проблемні питання, що стримують розвиток конкуренції на ринку природного газу.

Під час виступу було зазначено, що основними бар’єрами для розвитку конкуренції на ринку природного газу є отримання НАК “Нафтогаз Україниподаткових пільг, наявність корпоративних відносин між НАК “Нафтогаз України” та суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність на суміжних  ринках, суміщення виконання НАК “Нафтогаз Українифункцій постачальника зі спеціальними обов'язками і здійснення діяльності на  оптовому ринку, недосконалий механізм компенсації субсидій, покладення спеціальних обов'язків на виключне коло суб'єктів господарювання та відсутність критеріїв для залучення інших суб'єктів господарювання для виконання таких обов'язків.

У ході обговорення представники центральних органів влади, учасники та експерти ринку дійшли згоди, що забезпечення доступу незалежних постачальників на ринок природного газу для потреб побутових споживачів матиме позитивних ефект на ринок в цілому, а також погодились з необхідністю врегулювання проблемних питань шляхом внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Також під час зустрічі учасників заходу поінформували про впровадження в Україні із серпня 2017 року системи моніторингу та контролю державної допомоги суб’єктам господарювання, у тому числі і на ринку природного газу.

«Необхідно врегулювати на нормативному рівні можливість доступу незалежних постачальників на ринок постачання природного газу для потреб споживачів, зокрема, шляхом запровадження прозорого, недискримінаційного механізму доступу на ринок, забезпечення споживачу можливості вільного вибору постачальника. Відкритий та плідний діалог з органами влади і суб’єктами ринку допоможе відшукати оптимальні шляхи вирішення проблемних питань на зазначеному ринку», - підсумовував зустріч Валерій Полюхович.

У заході взяли участь представники Верховної Ради України, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінфіну, НКРЕКП, суб’єктів та експертів ринку.

 

З матеріалами круглого столу можна ознайомитись тут.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України