Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
08.02.2017
Органом АМКУ прийнято рішення щодо зловживання монопольним становищем ПАТ "Київенерго"

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України розглянула справу про порушення ПАТ «Київенерго» законодавства про захист економічної конкуренції, розпочату Київським обласним територіальним відділенням Комітету.

Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM6image001.jpgЗа результатами розгляду матеріалів справи Тимчасова адміністративна колегія встановила, що ПАТ «Київенерго» створювало перешкоди доступу постачальникам за нерегульованим тарифом (ПНТ), зокрема, ТОВ «ЕК ЕНОЛЛ» та ПрАТ «Карбон» на ринок постачання електричної енергії.

ПАТ «Київенерго» обмежувало ПНТ у виборі ними потенційних споживачів та позбавило їх можливості здійснювати господарську діяльність у місті Києві, зокрема, шляхом висування необґрунтованих вимог до проекту договору на розподіл електроенергії..

Такі дії ПАТ «Київенерго» визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку передачі (розподілу) електричної енергії власними місцевими локальними електромережами на території міста Києва.

За вказане порушення на ПАТ «Київенерго» накладено штраф у розмірі 17 958 891 (сімнадцять мільйонів дев’ятсот п’ятдесят вісім тисяч вісімсот дев’яносто одна) грн.

Довідково повідомляємо, що у 2017 році ринки електричної енергії визначені одними із пріоритетних у роботі відомства. Протягом поточного року Комітет проведе планові перевірки електропередавальних організацій на предмет дотримання ними законодавства про захист економічної конкуренції в частині доступу незалежних постачальників на ринок постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом. Збільшення кількості постачальників електричної енергії має стати передумовою для запровадження конкурентного ринку електроенергії та надасть змогу споживачам самостійно обирати постачальника.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України