Головна » Прес-центр » Про головне » 2017
08.02.2017
"Реформування має створювати сприятливі умови для розвитку конкуренції у фармацевтичному бізнесі", - Юрій Терентьєв

Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM770image002.jpg8 лютого 2017 року Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв презентував роль Комітету в реформуванні системи охорони здоров’я та фармацевтичній сфері під час XII щорічного аналітичного форуму «Фармпогляд-2017».

Голова Комітету поінформував присутніх, що протягом останніх двох років відомство налагодило активний діалог з учасниками ринків і регуляторами. «Ми системно вносимо пропозиції з питань реформування системи охорони здоров’я, фармацевтичної галузі, Уряду та профільному Комітету Верховної Ради України», - підкреслив Юрій Терентьєв.

Голова Антимонопольного комітету окреслив можливі методи впливу на процеси реформування у сфері фармацевтики та системі охорони здоров’я.

У ході презентації Юрій Терентьєв зауважив що, з точки зору Комітету, підходи при реформуванні мають створювати сприятливі умови для розвитку конкуренції на фармацевтичних ринках і ринках медичних послуг.

«По-перше, реформування повинно бути направлене на усунення будь-яких перешкод на шляху розвитку ринків, які правильно функціонують. Сприяти розвитку конкуренції на ринках, де присутня монополізація. По-друге, мають бути усунені адміністративні бар’єри вступу на ринки, що розвиваються, зокрема, шляхом підвищення ефективності їх регулювання. При цьому має діяти гарантування рівних умов для здійснення своєї діяльності суб’єктами господарювання», - наголосив Юрій Терентьєв.

Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM101image004.jpgГолова Комітету також сфокусував увагу присутніх на основних проблемах фармацевтичних ринків. Він зауважив, що Антимонопольний комітет всіляко підтримує необхідність впровадження в Україні механізму відшкодування вартості найнеобхідніших лікарських засобів, який широко використовується у багатьох країнах світу. Водночас прийняті редакції постанов Кабінету Міністрів України від 9 листопад 2016 року № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» і № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та підзаконні правові акти, які випливають з цих постанов, містять підходи, що можуть спричинити певні труднощі при їх реалізації на практиці, викривлення реальної пропозиції лікарських засобів по діючій  речовині, призвести до зміни лідерів ринків лікарських засобів, але не вирішити проблему по суті.

На переконання Комітету, система функціонування ринків лікарських засобів потребує удосконалення, оскільки вона не забезпечує дієвої конкуренції та умов для її розвитку на відповідних товарних ринках. Діюча в Україні система стабілізації цін на лікарські засоби на практиці не забезпечує досягнення поставлених цілей та дозволяє виробникам перекладати на пацієнта всі свої фінансові ризики при просуванні товару.

Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM475image002.jpgЮрій Терентьєв вказав на ефективні кроки щодо створення конкурентного середовища у фармацевтичній сфері. Вони стосуються впровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби, поступового переходу до системи реімбурсації, запровадження електронних реєстрів пацієнтів за видами захворювань, які лікуються за кошти державного (місцевих) бюджетів, та перегляду окремих вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності задля розвитку конкуренції на монополізованих ринках.

Першочерговими кроками на шляху створення конкурентного середовища у сфері охорони здоров'я мають бути саме введення терміну «медична послуга» у нормативно-правову базу, затвердження методики її розрахунку та запровадження медичного страхування.

На завершення свого виступу Юрій Терентьєв зазначив, що реформування у сфері фармацевтики та системі охорони здоров’я має бути комплексним, добре виваженим та скоординованим, щоб уникнути будь-яких негативних наслідків від непродуманих або заангажованих дій органів влади, оскільки на кону вирішення цих питань стоїть насамперед здоров’я українського народу.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України