Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2017
24.01.2017
АМКУ рекомендує НКРЕКП припинити порушення конкурентного законодавства

Антимонопольний комітет рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють.

Таке рішення Комітет схвалив на засіданні 24 січня 2017 року.

Комітет рекомендує:

1. Скасувати протокольне рішення № 5 відкритого засідання НКРЕКП (витяг з протоколу від 20.08.2015 № 61), яким визначено чотири провідні аудиторські компанії, а саме: Deloitte, Pricewaterhouse Coopers, Ernst & Young, KPMG, що мають залучатись для здійснення незалежної оцінки активів ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та/або з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, які прийняли рішення про перехід до стимулюючого регулювання тарифів на електроенергію (пункт 3).

2. Повідомити суб’єктів оціночної діяльності про скасування цього протокольного рішення.

Термін розгляду рекомендацій – 30-денний строк з дня їх отримання.

Комітет за результатами дослідження встановив, що визначення НКРЕКП чотирьох провідних аудиторських компаній (Deloitte, Pricewaterhouse Coopers, Ernst & Young, KPMG) обмежує коло та доступ учасників ринку оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки активів суб’єктів електроенергетики. Наявність у суб’єкта господарювання аудиторського досвіду не є рівнозначним професіональному досвіду з оцінки.

Водночас ні Законом про оцінку, ні Методикою, ні іншими нормативно-правовими актами Фонду державного майна України, який є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику, зокрема, у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності, не встановлено обмежень для суб’єктів оціночної діяльності щодо проведення незалежної оцінки певних активів, зокрема, суб’єктів електроенергетики. Також відсутні рекомендації або вимоги НКРЕКП щодо кваліфікації оцінювачів, стажу роботи та складу суб’єктів оціночної діяльності, які можуть бути залучені до проведення такої оцінки.

Для довідки:

Станом на 01 грудня 2016 року Фонд видав 828 сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності.

 

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України