Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2016
21.12.2016
АМКУ досліджує питання наявності порушень у діях медіа-груп/операторів (провайдерів) кабельного телебачення

Антимонопольний комітет досліджує питання наявності/відсутності ознак порушень конкурентного законодавства у діях медіа-груп та/або операторів (провайдерів) кабельного телебачення.

Після набрання чинності змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення» розуміння так званої універсальної програмної послуги змінено. З 1 січня 2017 року до універсальної програмної послуги входитимуть не всі загальнонаціональні телеканали чотирьох медіа-груп, які провайдери програмної послуги зобов’язані ретранслювати, а державні телеканали, телеканали суспільного мовлення та місцеві канали.

Антимонопольний комітет вважає, що повинні існувати прозорі проконкурентні комерційні умови, економічно обґрунтована модель визначення вартості продукту, який пропонується медіа-групами до продажу; відсутність нав’язування додаткових зобов’язань, які не стосуються предмета угод. 

Також Комітет досліджує принципи пакетування як медіа-групами свого продукту операторам, так і операторами (провайдерами) кабельного телебачення кінцевим споживачам, факт дискримінаційності / недискримінаційності впровадження плати за ретрансляцію телеканалів виключно у кабельних мережах провайдерів програмної послуги (враховуючи безкоштовність ефіру та супутнику).

Виявлення будь-яких порушень, у тому числі встановлення фактів застосування різних умов до рівнозначних угод з іншими суб’єктами господарювання, що ставить останніх у невигідне становище  в конкуренції, усунення з ринку або обмеження доступу на ринок тощо, призведе до відкриття справ та застосування Антимонопольним комітетом України санкцій до порушників.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України