Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2016
14.09.2016
АМКУ продовжує дослідження на ринку скрапленого газу

На основі зібраних даних та проведеного аналізуу разі виявлення ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції у діях суб’єктів господарювання Антимонопольний комітет України здійснить відповідні заходи.

«Комітет здійснює покладені на нього повноваження відповідно до чинного законодавства. Нашим основним завданням є запобігання антиконкурентним порушенням на ринку. Основні чинники, що мають вплив на формування ціни скрапленого газу - це ціна на сиру нафту на європейських ринках, це тарифи на перевезення залізничним транспортом, а також податкове навантаження і коливання курсу валют. При їх зміні відбувається і зміна цін на роздрібному ринку. Також у зв’язку з тим, що більше 80% скрапленого газу, які споживається в Україні, імпортуються, то можливе зниження цих поставок є чинником, що провокує ріст роздрібних цін», – зазначає державний уповноважений Комітету Валерій Полюхович.Упродовж січня – серпня 2016 року вказані вище чинники зазнали змін. Так, за висновками експертів, ціни на сиру нафту на європейських ринках зросли на 26%, змінилися ставки акцизного податку та податку на роздрібну реалізацію, з травня 2016 року зросли тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом на 15 %.

Разом з тим не виключено вплив суб’єктивних чинників на ціноутворення на ринку скрапленого газу у якості моторного пального, які призводять до необґрунтованого зростання роздрібних цін скрапленого газу в якості моторного пального.

При цьому Антимонопольний комітет України вживає передбачені законодавством заходи у разі виявлення в діях учасників ринку ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Нагадаємо, що у липні 2016 року Комітет розпочав дослідження відповідності цінової ситуації на ринку скрапленого газу вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.

Комітет вже надіслав ряд вимог, зокрема до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Аукціонного комітету з продажу нафти, конденсату і скрапленого газу. Водночас територіальним відділенням Антимонопольного комітету України було надано доручення здійснити дослідження діяльності операторів роздрібних ринків скрапленого газу у якості моторного пального на предмет дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

За результатами отриманої інформації від територіальних відділень Антимонопольного комітету України виявлено, що на підвищення роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального значно вплинуло зростання закупівельних цін оптових постачальників. За інформацією Державної фіскальної служби, обсяги імпорту на скраплений газ у період листопад 2015 року - червень 2016 року зріс на 15,3%. При цьому у червні 2016 року обсяг імпортованого скрапленого газу в якості моторного пального порівняно з травнем 2016 року зменшився на 22 %.

Наразі органи Комітету надали рекомендації 40 суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію скрапленого газу в якості моторного пального, з метою вжиття заходів щодо не допущення вчинення порушень або усунення ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України