Головна » Прес-центр » Про головне » 2016
23.05.2016
АМКУ СХВАЛИВ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ОХОРОННИХ ПОСЛУГ

Описание: D:\Мои документы\Softline\Портал от 06.04.2016 від КМУ\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM56image002.jpg23 травня 2016 року в Антимонопольному комітеті України відбулося засідання Комітету, на якому розглянули питання щодо схвалення Звіту за результатами дослідження впливу положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 937 «Питання забезпечення охорони об’єктів державної та інших форм власності» (далі – Постанова) на економічну конкуренцію на ринку охоронних послуг.

Участь у засіданні Комітету також взяли представники Департаменту поліції охорони, приватних охоронних структур та ЗМІ.

Агія ЗАГРЕБЕЛЬСЬКА, як державний уповноважений, яка є відповідальною за ринок охоронних послуг, зазначила, що проведення вказаного дослідження зумовлено надходженням до Антимонопольного комітету України численних скарг суб’єктів господарювання – учасників ринку надання охоронних послуг у зв`язку з прийняттям Постанови. Впродовж дослідження Комітетом проведено заходи, зокрема і робоча зустріч з учасниками ринку, отримано позицію більше 40 суб`єктів задля повного збору інформації, аналізу позицій учасників ринку щодо проблемних питань та пошуку шляхів їх вирішення.

Начальник відділу ринків адміністративних та загальних послуг Галина Верцімаха презентувала присутнім результати дослідження ринку охоронних послуг та вплив положень Постанови на конкуренцію на ринку, зокрема, порівняльні характеристики учасників ринку, перелік нормативно-правових актів, яким суперечить або не узгоджується Постанова, та її вплив на приватні охоронні структури і конкуренцію на ринку охоронних послуг.

Заслухавши інформацію за результатами дослідження ринку охоронних послуг, члени Комітету обговорили проблемні питання, дізналися позиції та коментарі присутніх представників поліції охорони та приватних охоронних структур. Під час конструктивного діалогу Голова Комітету Юрій ТЕРЕНТЬЄВ виніс на обговорення ті питання, які мають безпосередній вплив на конкуренцію на ринку охоронних послуг, у тому числі з урахуванням практики провідних країн світу.

За результатами дослідження ринку охоронних послуг Антимонопольний комітет України схвалив Звіт та погодив направлення до Кабінету Міністрів України пропозицій, спрямованих на вирішення проблемних питань, які існують на ринку охоронних послуг, а саме:

     1. Здійснити моніторинг усіх нормативно-правових актів, якими на сьогодні визначено переліки об’єктів та суб’єктів, які мають охоронятись поліцією охорони, іншими надавачами, з метою розроблення та прийняття єдиного переліку об’єктів, який відповідатиме встановленим універсальним критеріям визначення таких об’єктів. Переглянути положення Постанови № 937 з урахуванням інформації, викладеної у звіті.

     2. Напрацювати єдиний універсальний підхід до встановлення критеріїв (умов, підстав, характеристик тощо), за якими будуть визначатися об’єкти, які підлягатимуть охороні поліцією охорони та/або публічними юридичними особами та/чи їх структурними підрозділами (відомча воєнізована охорона, відомча охорона, спеціалізоване охоронне підприємство, спеціальні відомчі підрозділи охорони, служби морської безпеки тощо).

     3. При перегляді Постанови та інших нормативно – правових актів, з урахуванням пропозицій, викладених у пунктах 1 і 2, визначити характер відносин між поліцією охорони та споживачами, з урахуванням інформації, викладеної в звіті.

     4. При перегляді Постанови та інших нормативно – правових актів, з урахуванням пропозицій, викладених у пунктах 1 і 2 врахувати закріпленні у законодавстві повноваження публічних юридичних осіб та/або їх структурних підрозділів (відомча воєнізована охорона, відомча охорона, спеціалізоване охоронне підприємство, спеціальні відомчі підрозділи охорони, служби морської безпеки тощо) й Національної гвардії щодо здійснення ними охорони.

     5. Розмежувати та визначити такі поняття, як «об’єкт критичної інфраструктури», «особливо важливий об’єкт права державної власності», «об'єкт державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави».

Врахування наданих Комітетом пропозицій сприятиме відновленню конкурентного середовища на ринку охоронних послуг та конкурентного балансу на загальному та суміжних ринках, формуванню конкурентної (ринкової) ціни на послуги, підвищенню їх якості та задоволенню максимальних потреб споживача при мінімальних його витратах.

 

З текстом Звіту можна ознайомитись тут.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України