Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2016
16.05.2016
АМКУ РЕКОМЕНДУВАВ РОЗРОБИТИ ПОРЯДОК ПЕРЕРАХУНКУ ВАРТОСТІ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

Антимонопольний комітет України рекомендував Міністерству енергетики та вугільної промисловості в найкоротший термін розробити порядок перерахунку вартості природного газу.

Останнім часом до Антимонопольного комітету України надходили численні звернення та скарги від споживачів природного газу щодо неправомірного перерахунку вартості спожитого природного газу населенню у період застосування норм споживання природного газу, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 237 газопостачальними підприємствами.

У березні 2016 року постановою Кабінету Міністрів України, на виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва, були збільшені норми споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників.

У зв’язку із чим газопостачальні підприємства почали здійснювати перерахунок вартості природного газу споживачам.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України передбачено здійснення перерахунку вартості природного газу, спожитого населенням у період застосування норм споживання, визначених постановою КМУ від 29.04.2015 № 237 відповідно до порядку, затвердженого Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

На цей час порядок перерахунку вартості спожитого газу відсутній.

У результаті перерахунок вартості спожитого газу газопостачальними підприємствами здійснюється на власний розсуд, що в свою чергу може призводити до ущемлення інтересів споживачів.

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, а також недопущення ущемлення прав та інтересів споживачів послуг, Антимонопольний комітет України рекомендував Міністерству енергетики та вугільної промисловості в найкоротший термін розробити порядок перерахунку вартості природного газу спожитого населенням у період застосування норм споживання, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 237.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України